Virtualus susitikimas su A. Čekuoliu

transliacija_cekuolis2012 m. vasario 8 d., Violeta Burbaitė

Nuo vasario 7 d. prasidėjo projekto „Bibliotekos pažangai” inicijuotas tiesioginių interneto transliacijų ciklas – „Virtualūs susitikimai”. Jų metu Lietuvos bibliotekų lankytojai turės galimybę pabendrauti su žymiais Lietuvos kultūros, meno ir mokslo žmonėmis.

F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vasario 7 d. vyko pirmoji tiesioginė transliacija, kurios metu bibliotekos lankytojai dalyvavo pokalbyje su Lietuvos žurnalistu, keliautoju, rašytoju bei laidų vedėju Algimantu Čekuoliu.
Transliaciją stebėjo bei joje aktyviai dalyvavo nemažai bibliotekų lankytojų iš įvairių Lietuvos miestų. Aktualiausios temos diskusijos dalyviams bei pačiam A. Čekuoliui buvo – lietuvių emigracija, žmonių galimybės bei noras sugrįžti tėvynę,  Lietuvoje šiuo metu plačiai aptarinėjama kitų tautybių invazija į mūsų šalį, galimos šios situacijos pasekmės – kas laukia Lietuvos po keliasdešimt metų. Taip pat klausytojai savo ruožtu teikė įvairiausius klausimus apie rašytojo parengtas knygas, kreipėsi patarimų iš kur semtis tiek energijos, kiek turi pats A. Čekuolis, teiravosi apie aplankytas šalis, kelionėse užmegztas pažintis, jų naudą. Buvo paliesta dar daug įvairiausių, bibliotekų lankytojus dominančių ir aktualių temų.
Klausimų buvo išties labai daug ir įvairių, nes už originaliausią ir A. Čekuoliui labiausiai patikusį klausimą penkiems bibliotekų lankytojams bus padovanotos rašytojo knygos su asmeniniu autoriaus autografu. Į pateiktus klausimus žurnalistas mielai ir išsamiai atsakė. Tačiau liko dar nemažai tokių, kurie nebuvo aptarti, taigi po pokalbio A. Čekuolis prižadėjo perskaityti visus pateiktus klausimus ir išrinkti penkis laiminguosius. Mes, savo ruožtu, paskelbsime, ar tarp jų pateko F. Bajoraičio viešosios bibliotekos lankytojai, pateikę savo klausimus. Transliacijos pabaigoje rašytojui, keliautojui, laidų vedėjui, atvirai pasidalinusiam savo patirtimi, nuoširdžiai dėkojo į pokalbį gausiai įsitraukę bibliotekų lankytojai.
„Virtualių susitikimų” tęsinys F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyks vasario 14 d. – pokalbyje dalyvaus poetas, Nacionalinės  kultūros ir meno premijos laureatas Marcelijus Martinaitis, bei vasario 21 dieną – savo patirtimi su bibliotekų lankytojais dalinsis kino, televizijos ir teatro aktorius, diplomatas Juozas Budraitis.
Visus maloniai kviečiame dalyvauti tiesioginėse interneto transliacijose bei pasinaudoti unikalia proga užduoti įdomių klausimų šioms asmenybėms.

Spausdinti
Facebook komentarai