„Žaisdami interaktyvų žaidimą „Grindopolis 2“ atrandame Šilutę“

Organizatorė: Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka
El. paštas: zaneta.jokuzyte@silutevb.lt
Tel.: (8 441) 76 962

Aprašymas:
Žaisdami interaktyvų žaidimą „Grindopolis 2“ dalyviai įgis žinių apie Šilutės krašto istorijos ir kultūros paveldą, žymias šio krašto asmenybes, sužinos daugiau įdomių faktų apie savo miestą. Kultūrine ir inovatyvia veikla bus turtinamas laisvalaikis, plečiamas kultūrinis akiratis.

Kultūrinės edukacijos užsiėmimas „Lipdome pasakų pasaulį“

Organizatorė: Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešoji bibliotekaEl. paštas: kristina.kelmeliene@silutevb.lt
Tel.: (8 441) 78 218

Aprašymas:
Paslauga padės supažindinti vaikus su lietuvių ir pasaulio autorių kūryba, pritaikant šiuolaikines informacijos priemones ir technologijas. Edukacinio užsiėmimo metu bus skatinamas skaitymas, vaikai savo kūrybiškumą išreikš panaudodami vaizduotę, įgytas žinias ir modeliną. Programa sudaryta iš dviejų dalių: interaktyvios viktorinos „Blitz“ ir lipdymo iš modelino. Tai padės dalyviams labiau pažinti kūrybos pasaulį, stiprinti kultūrinį identitetą.

Kūrybinio skaitymo užsiėmimas ,,Literatūrinės šėlionės“

Organizatorė: Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka
El. paštas: danute.adomaviciene@silutevb.lt
Tel.: (8 441) 45 701

Aprašymas:
Užsiėmimą sudaro dvi dalys: skaitymo/diskusijų bei kūrybinė. Pirmoje dalyje vaikams demonstruojamas filmukas ,,Pasakos šeima“, skirtas žaidybine forma, pasitelkiant inovatyvias technologijas, pristatyti vaikams pasakos žanrą ir jos rūšis. Antroje kūrybinio užsiėmimo dalyje dalyviai, pasirinkę lėlių teatro žanrą (šešėlių teatro arba stalo teatro) ir susiskirstę į grupes, kurs pasirinktos pasakos lėlių teatro mini spektaklį savo draugams.

„Padangių skrajūnai tautosakoje ir šventėse“

Organizatorė: Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka
El. paštas: Rasa.Vaiciuliene@silutevb.lt
Tel.: (8 441) 58 658

Aprašymas:
Užsiėmimą sudaro dvi dalys: pažintinė ir praktinė. Pirmoje dalyje dalyviai nusikels į pačią linksmiausią pavasario kalendorinę šventę – Keturiasdešimties paukščių dieną. Jų lauks varžytinės „Spėk kas?“, kurių metu pažins įdomiausius Pamario krašto paukščius. Antroje dalyje vaikai patys kurs iš paruoštų įvairių popierinių detalių plasnojančius sparnuočius. Mokiniai bus įtraukti į aktyvų mokymosi bei kūrybos procesą, bendrai ieškos ir atras lietuvių tautosakoje paslėptų prasmių.

Edukacinis užsiėmimas „Įsirišk knygą pats“

Organizatorė: Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka
El. paštas: ilona.jonikaite@silutevb.lt  
Tel.: (8 441) 78 218

Aprašymas:
Teikiant paslaugą siekiama padėti vaikams atskleisti kūrybiškumą, vaizdinio matymo ir kultūrinio dialogo kalbos įgūdžius. Kurdami ir įgyvendindami idėjas vaikai patirs teigiamų potyrių, atsiskleis jų meniniai gebėjimai. Dalyviai susipažins su knygrišystės istorija, paslaptimis, išgirs pasakojimus apie šio amato didybę ir reikšmę, pamatys senovinio knygų įrišimo įrankius, knygrišystės būdus bei įmantrybes.  Kiekvienas vaikas individualiai įsiriš ir pasipuoš sau knygą.

Edukacinis užsiėmimas „Istorinės knygų paslaptys“

Organizatorė: Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vilkyčių filialas
El. paštas: palmyra.jancauskiene@silutevb.lt
Tel.: (8 44) 44 867

Aprašymas:
1–6 klasių mokiniai susipažins su knygos istorine raida: nuo seniausių molinių plokštelių iki skaitmeninių knygų. Dalyviai, pateikus suskaitmenintą medžiagą, nagrinės įvairiu laikotarpiu sukurtas knygas, aptars meninį jų apipavidalinimą ir naudojamas medžiagas. Stebėdami knygų pavyzdžius mokiniai praplės žinias apie meną. Jie atliks kūrybines užduotis, tobulins keramikos, popieriaus gaminimo, knygos įrišimo įgūdžius.