„Kubiadą žaidi – žinių taškus renki“

Organizatorė: Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka
El. paštas zaneta.jokuzyte@silutevb.lt
Tel.: +370 441 76962

 

Edukacija „Šilutės krašto pėdsekiai“

Organizatorė: Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka
El. paštas inga.taroziene@silutevb.lt
Tel. +370 441 45967

 

Aprašymas:
Maži ir dideli skaitę pasaką „Raudonkepuraitė“ prisimena mergaičiukę, keliaujančią aplankyti savo sergančios senelės ir akis į akį susitikusią su Vilku. Tačiau šioje edukacinėje programoje Raudonkepuraitė ne šiaip maža mergaitė – ji Šilutės krašto detektyvė, sprendžianti sudėtingą bylą. Jai reikia pagalbininkų, kurie padėtų atskleisti, kokį veikėją iš Šilutės Fridricho Bajoraičio bibliotekos pagrobė Vilkas ir kur vargšą nelaimėlį paslėpė. Virtualiai ir interaktyviai keliaudami po istorinę Šilutę, detektyvė su savo padėjėjais seka karštais Vilko pėdsakais, sužino apie šio miesto svarbiausius istorinius faktus, pastatus, čia gyvenusius bei kūrusius žymius žmones. O įgytas žinias pritaiko praktiškai: atlieka įvairias kūrybiškumo, pastabumo ir kritiško mąstymo reikalaujančias užduotis, naudojasi žemėlapiais (tradiciniais ir interaktyviu), ieško užuominų, padėsiančių atskleisti, kokį vis dėlto asmenį pagrobė nenaudėlis Vilkas. Taigi visų laukia nepamirštamas nuotykis!

 

Kultūrinės edukacijos užsiėmimas „Lipdome pasakų pasaulį“

Organizatorė: Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka
El. paštas kristina.kelmeliene@silutevb.lt
Tel. +370 441 78218

Aprašymas:
Paslauga padės supažindinti vaikus su lietuvių ir pasaulio autorių kūryba, pritaikant šiuolaikines informacijos priemones ir technologijas. Edukacinio užsiėmimo metu bus skatinamas skaitymas, vaikai savo kūrybiškumą išreikš panaudodami vaizduotę, įgytas žinias ir modeliną. Programa sudaryta iš dviejų dalių: interaktyvios viktorinos „Blitz“ ir lipdymo iš modelino. Tai padės dalyviams labiau pažinti kūrybos pasaulį, stiprinti kultūrinį identitetą.

 

Kūrybinio skaitymo užsiėmimas ,,Literatūrinės šėlionės“

Organizatorė: Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filialas
El. paštas danute.adomaviciene@silutevb.lt
Tel. +370 441 45701

Aprašymas:
Užsiėmimą sudaro dvi dalys: skaitymo/diskusijų bei kūrybinė. Pirmoje dalyje vaikams demonstruojamas filmukas ,,Pasakos šeima“, skirtas žaidybine forma, pasitelkiant inovatyvias technologijas, pristatyti vaikams pasakos žanrą ir jos rūšis. Antroje kūrybinio užsiėmimo dalyje dalyviai, pasirinkę lėlių teatro žanrą (šešėlių teatro arba stalo teatro) ir susiskirstę į grupes, kurs pasirinktos pasakos lėlių teatro mini spektaklį savo draugams.

 

„Padangių skrajūnai tautosakoje ir šventėse“

Organizatorė: Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka
El. paštas Rasa.Vaiciuliene@silutevb.lt
Tel. +370 441 58658

Aprašymas:
Užsiėmimą sudaro dvi dalys: pažintinė ir praktinė. Pirmoje dalyje dalyviai nusikels į pačią linksmiausią pavasario kalendorinę šventę – Keturiasdešimties paukščių dieną. Jų lauks varžytinės „Spėk kas?“, kurių metu pažins įdomiausius Pamario krašto paukščius. Antroje dalyje vaikai patys kurs iš paruoštų įvairių popierinių detalių plasnojančius sparnuočius. Mokiniai bus įtraukti į aktyvų mokymosi bei kūrybos procesą, bendrai ieškos ir atras lietuvių tautosakoje paslėptų prasmių.

 

Edukacinis užsiėmimas „Įsirišk knygą pats“

Organizatorė: Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka
El. paštas ilona.jonikaite@silutevb.lt  
Tel. +370 441 78218

Aprašymas:
Teikiant paslaugą siekiama padėti vaikams atskleisti kūrybiškumą, vaizdinio matymo ir kultūrinio dialogo kalbos įgūdžius. Kurdami ir įgyvendindami idėjas vaikai patirs teigiamų potyrių, atsiskleis jų meniniai gebėjimai. Dalyviai susipažins su knygrišystės istorija, paslaptimis, išgirs pasakojimus apie šio amato didybę ir reikšmę, pamatys senovinio knygų įrišimo įrankius, knygrišystės būdus bei įmantrybes.  Kiekvienas vaikas individualiai įsiriš ir pasipuoš sau knygą.

 

Edukacinis užsiėmimas „Istorinės knygų paslaptys“

Organizatorė: Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vilkyčių filialas
El. paštas palmyra.jancauskiene@silutevb.lt
Tel. +370 441 44867

Aprašymas:
1–6 klasių mokiniai susipažins su knygos istorine raida: nuo seniausių molinių plokštelių iki skaitmeninių knygų. Dalyviai, pateikus suskaitmenintą medžiagą, nagrinės įvairiu laikotarpiu sukurtas knygas, aptars meninį jų apipavidalinimą ir naudojamas medžiagas. Stebėdami knygų pavyzdžius mokiniai praplės žinias apie meną. Jie atliks kūrybines užduotis, tobulins keramikos, popieriaus gaminimo, knygos įrišimo įgūdžius.

 

Edukacija ,,Aš – oratorius“

Organizatorė: Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialas
El. paštas kintai.biblioteka@silutevb.lt
Tel. +370 441 47219

Aprašymas:
Edukacijos metu mokiniai išbandys įvairius pratimus: liežuvio mankštą, kvėpavimo treniruotę, greitakalbes, kurios tik iš pirmo žvilgsnio atrodo kiek kvailokai ir juokingai, tačiau yra naudingos, reikalingos, tam kad liežuvis ir visi kiti kalbos padargai nudirbtų savo darbą tinkamai. Praktinėje dalyje mokiniai užsiims kūrybiniu rašymu ir kurs savo originalų vaizdo prisistatymą.