* MRU EBOOKS ELEKTRONINIŲ KNYGŲ DUOMENŲ BAZE
* MRU LEIDŽIAMAIS MOKSLO ŽURNALAIS

Remdami atvirosios prieigos prie informacijos išteklių politiką, siūlome naudotis laisvai prieinamais Mykolo Romerio universiteto elektroniniais mokslinės informacijos ištekliais Juose rasite daugiau nei 230 e. knygų ir 11-oje mokslo žurnalų publikuojamus straipsnius įvairiomis temomis

 

NAXOS MUSIC LIBRARY  / NAXOS MUZIKOS BIBLIOTEKA
Naxos Music Library duomenų bazę sudaro klasikinė, džiazo, bliuzo, nostalgijos, folkloro, šiuolaikinė instrumentinė, kinų, populiarioji ir roko muzika.

 

EBSCO HOST / EBSCO BAZĖ
Elektroninė visatekstė serijinių ir kitų leidinių straipsnių duomenų bazė.

 

CREDO ONLINE REFERENCE SERVICE / CREDO ONLINE REFERENCE ENCIKLOPEDIJA
Įvairių mokslo šakų žinynų, žodynų, enciklopedijų duomenų bazė Credo Online Reference Service, kurioje galima rasti su ieškoma tema ar asmeniu susijusių straipsnių, apibrėžimų, vaizdų, vaizdo ir garso medžiagos, naujienų.

 

INFOLEX / TEISINĖS INFORMACIJOS PAIEŠKOS SISTEMA

Tai teisinės informacijos paieškos sistema, kurioje pateikiami teisės aktai ir teismų praktika. Čia galite atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, taip pat Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, Seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimais ir kt.

 

„VYTURIO“ SKAITMENINIŲ KNYGŲ BIBLIOTEKA
Tai pirmoji lietuviška internetinė biblioteka vaikams ir jaunimui. Skaitytojams siūlomos ekspertų atrinktos knygos, įrodžiusios savo vertę ir visiems laikams atradusios vietą skaitytojų širdyse ir lentynose. Bibliotekoje yra beveik 500 knygų, skirtų skaitytojams nuo 5 iki 95 metų amžiaus, pateikiami kūriniai pagal atnaujintą lietuvių kalbos ir literatūros programą, suskirstyti pagal klases.

Skaitytojai, norintys iki metų pabaigos nemokamai naudotis prieiga prie skaitmeninės bibliotekos iš savo mobilių įrenginių ar kompiuterio, turi kreiptis į bibliotekos darbuotoją, kuris suteiks prieigą prie „Vyturio” skaitmeninių knygų bibliotekos

„Baltic News Service“/BNS NAUJIENŲ AGENTŪRA 

Tai didžiausia Baltijos šalių naujienų agentūra, teikianti svarbiausias politikos, verslo, kultūros ir kitų sričių naujienas iš Lietuvos, Baltijos šalių ir pasaulio. Prieiga prie BNS naujienų bazės yra galima per bet kokią interneto naršyklę, suvedus BNS tinklapio adresą https://www.bns.lt.
Prie uždaros BNS naujienų bazės viešųjų bibliotekų darbuotojams ir skaitytojams prisijungimas yra automatinis pagal fiksuotus IP adresus. Šiuo atveju, atsidarius titulinį BNS tinklapį, automatiškai atidaroma BNS naujienų bazė ir joje esantis turinys.
Jeigu automatinis prisijungimas savaime neįvyktų, vartotojų prisijungimo zonoje tinklapio dešiniajame viršutiniame kampe reikėtų paspausti mygtuką “Pagal IP”.

ALEXANDER STREET. (Testuojama duomenų bazė)

Viešoji biblioteka turi galimybę testuoti šias duomenų bazes:

PressReader  – duomenų bazė atveria galimybes skaityti įvairius žurnalus ir jų straipsnius, klausytis teksto, išsiversti jį į kitas kalbas, išsisaugoti patikusias nuorodas. Neužsiregistravus galima peržiūrėti tik pirmąjį puslapį.

60 Minutes: 1997–2014 –  11–12 min. trukmės vaizdo įrašai anglų kalba: dokumentika, kriminalai, pasakojimai apie buvusius įvykius. Pateikiama informacija apie istorinius įvykius ir asmenybes.

The Broadway HD Collection – duomenų bazė, skirta filmų, spektaklių, miuziklų peržiūrai anglų kalba.

The BBC Landmark Video Collection – vaizdo medžiaga apie augaliją ir gyvūnijos pasaulį, dokumenika. BBC gamtos įrašų kolekcija.

The BBC Horizon Collection – vaizdo medžiaga apie mokslą, kosmosą, psichologiją. BBC mokslinių atradimų ir tyrinėjimų vaizdo įrašų kolekcija.

The CNN Video Collection – aukštos kokybės vaizdo įrašai verslo, ekonomikos, technologijų, aplinkosaugos studijų, sveikatos, moterų ir žmogaus teisių studijų sričių. Įrašų be asmens duomenų ir registracijos peržiūrėti negalima.

Pagrindinis šios testuojamos duomenų bazės adresas:
http://search.alexanderstreet.com/trial

Prisijungimas:
Username- 6CHIDTDF
Password- Jc]Xl![J4q

 

Prieiga tik iš bibliotekoje esančių kompiuterių.
Dėl prisijungimo vardo ir slaptažodžio kreiptis į Informacijos skyriaus darbuotojus.