Europos diena Šilutėje suvienijo kartas

europos_diena_1213 2012 m. gegužės 10 d., Sandra Jablonskienė

Gegužės 9 dieną yra švenčiama Europos diena ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Kasmet Europos dienos minėjimai skiriami pagrindinei Europos metų temai. 2012-ieji paskelbti Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metais. Prisijungdama prie šios iniciatyvos viešoji biblioteka skirtingų kartų šilutiškius kvietė švęsti Europos dieną ir aktyviai dalyvauti šventinėje renginių programoje „Mes turtingi patirtim, dovanota jauniems…”, kurią rėmė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje (projekto vadovė Laima Dumšienė).

Jau nuo ryto buvo galima aplankyti viešojoje bibliotekoje surengtas Macikų socialinės globos namų užimtumo grupių „Prie židinio” ir „Molinukas” parodas „Iš močiutės skrynios” ir „Molio magija”, susipažinti su Šilutės miesto filiale veikiančia tautodailininkės Erikos Juknevičienės fotografijos darbų parodomis „Kaime pas močiutę” ir „Akimirkos pėdsakai”. Traksėdžių filiale buvo eksponuojama  fotografijų paroda „Šilutiškiai ES erdvėje 2004-2011″, o  Šilutės senelių globos namuose – „Knygos skirtukai su ES atributika”.
Europos dienos iškilmingas atidarymas pradėtas Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metams skirtu himnu, atliekamu Stano ir Vilniaus tarptautinio choro. Visus susirinkusiuosius pasveikino Šilutės savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.
Šaunų ir linksmą spektaklį „Lyg ir obuolių pasaka” (režisierė Saulina Jokubauskaitė) parodė Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro lėlių teatras.
Po spektaklio keturios Šilutės pradinės mokyklos atstovybės „Ainiai” (4b klasė, mokytoja Dalia Solovjovienė), „Europradinukai” (3b klasė, mokytoja Violeta Lukočienė), „Lietuvaičiai” (4c klasė, mokytoja Rasa Dulkienė) ir „Žiniukai” (3a klasė, mokytoja Dalia Savickienė) rungtyniavo trijų turų žaismingoje lygoje „Vaikai. Tėveliai. Seneliai”. Pirmame ture visos atstovybės turėjo paruošusios namų darbus ir parodė žaismingus trijų kartų prisistatymus, kuriuos vėliau vertino žiūrovai. Žiūrovų vertinimu šauniausiai pasirodė ir daugiausiai balų surinko „Lietuvaičių” atstovybė.  Antrajame ture vyko viktorina „Keblūs klausimėliai apie Europą”, kurioje atstovybės parodė puikias žinias apie Europą. Po antro turo į priekį įsiveržė „Ainių” atstovybė. Daug emocijų sukėlė trečio turo judriosios estafetės „Ir seneliai gali…”. Prie šio turo prisijungė ir žiūrovų komanda, nenusileidusi savo sportiniais gebėjimais visoms keturioms atstovybėms. Atstovybės įnirtingai grumėsi dėl aukštesnės vietos.   Sportiškiausiai nusiteikę buvo  „Ainių” atstovybės senelis bei „Europradinukų” ir „Žiniukų” tėveliai. Trečiame ture daugiausiai balų surinko „Žiniukų” komanda.
Lygos finale susumavus ir pridėjus papildomus balus (jie buvo skiriami už kiekvieną mamytę, tėvelį, močiutę ir senelį), lygiu rezultatu pirmavo „Ainių” ir „Žiniukų” atstovybės. Siekiant išspręsti lygiąsias, atstovybės išrinko po vieną šauniausią, drąsiausią atstovą, turėjusius atsakyti į užduotus klausimus. Tuo tarpu atstovybės galėjo ženklais jiems rodyti atsakymus, bet tik nepasakinėti. Pirmoji teisingai į klausimą atsakė „Žiniukų” atstovybė ir, nugalėjusi „Ainių” atstovybę, tapo pirmosios vietos laimėtoja.
Pasibaigus žaismingai lygai visi susėdo pailsėti ir pažiūrėti jaunųjų knygos bičiulių būrelio „Galvočiukai”  nuotaikingo spektaklio „Pasakų medis”, kurį režisavo viešosios bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyriaus  bibliotekininkė Liuda Nausėdienė.
Vakarinė šventės programa prasidėjo viešosios bibliotekos Palėpėlėje vykusiu grafikės ir knygų iliustratorės Taidos Balčiūnaitės kūrybos parodos pristatymu. Vėliau bardų klubas „Muzikos paletė” šilutiškius sukvietė į Vasaros kiemelyje vykusį dainuojamosios poezijos koncertą, kuriame skambant gitaros garsams dainas atliko  Žydrė Adomaitienė, Liuda Kašėtienė ir Adas Nausėda. Europos dienos proga koncerto dalyvius pasveikino Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Stasė Skutulienė.
Europos dienos šventinę programą vainikavo subatos vakarėlis „Dar nenutilo armonikos…”, sukvietęs pavakaroti vyresniojo amžiaus šilutiškius prie vaišėmis nukrautų stalų. Smagią nuotaiką sukūrė ir į jaunystės dienas sugrąžino režisieriaus, kolekcininko, muzikanto Mindaugo Nogaičio armonika bei bandonija atliekamos liaudies dainos. Visi susirinkusieji buvo kviečiami kartu su muzikantu šokti, dūkti, uliavoti ir dainas linksmai dainuoti.

 europos_diena_088

europos_diena_1217

europos_diena_1211

europos_diena_1212

europos_diena_1214

europos_diena_1215

europos_diena_1216

europos_diena_315

 

 

 

 

 

 

 

Spausdinti
Facebook komentarai