Usėniškiai rinkosi į literatūros vidudienį „Kūryba suburia…”

rugpjucio0862012 m. rugpjūčio 22 d., Onutė Miliauskienė

 

Literatūros vidudienio metu Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Usėnų filiale buvo pristatyta virtuali paroda „Usėnų krašto žmonės” apie vietos bendruomenės literatų kūrybą. Keturiolika usėniškių rašo atsiminimus, eilėraščius. Jie – gimę, gyvenę, gyvenantys tame krašte. Vieni daugiau pasiekę, kiti – tik mėgėjai.

Trys iš Usėnų krašto kilę žmonės – Aldona Gustas, gimusi Karceviškių kaime, gyvenanti Berlyne (Vokietija), Vlada Biliūnienė, gyvenanti Žemaitkiemio kaime, Ieva Lolat, gimusi ir užaugusi Usėnų krašte, savo kūrybą pristatė F. Bajoraičio viešosios bibliotekos rengiamo literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…’ 2012″ konkurso vertinimo komisijai.
Usėniškių literatų kūryba labai šilta, neįmantri, pasižyminti paprastu eiliavimo stiliumi. Kūrėjų tekstuose dažni motyvai – gimtoji žemė, pirmoji mokytoja, tėvai. Eilėmis suguldyti didieji rūpesčiai, jaudinantys kiekvieną žmogų.
Labai svarbu nepamiršti savo praeities, kaimo istorijos. Tai paliudytų ir keturiasdešimt metų mokykloje išdirbusi mokytoja, Usėnų krašto šviesuolė Julija Kazimiera Štraitienė, kuri, išėjusi į užtarnautą poilsį, ėmė rašyti prisiminimų knygas. Kol kas tai tik rankraščiai, bet gal kada nors jie bus išspausdinti.
Tik labai paprašius savo jaunystės atsiminimus apie Usėnų kraštą parašė ir Elena Kaniavienė. Kiekvienas žmogus turi savo praeitį, bet ne visi gali ją užrašyti popieriaus lape. Kiti galbūt nenori, nemoka, tad šį darbą seniesiems vietos gyventojams padės nuveikti Usėnų bibliotekininkė kartu su usėniškiu Richardu Lolat.

rugpjucio068

Spausdinti
Facebook komentarai