Europos kalbų diena

traksedziai2012 m. rugsėjo 29 d., Klemensas Stulga

Neveltui sakoma: „moki žodį – rasi kelią”. Istoriškai susiklostė, kad mūsų tautiečiai – savo valia ar priverstinai – mokėjo ne tik gimtąją, bet ir artimiausių kaimynų kalbas. Kalbos mokėjimas – turtas, kurį sunku įvertinti pinigais. Dabar, kai atsivėrė sienos tarp valstybių, kai laisvai galima rinktis gausią rašytinę ir elektroninę informaciją, bendrauti su svečiais iš kitų šalių, patiems lankytis svečiose šalyse, užsienio kalbų mokėjimas tapo kasdiene būtinybe.

Jau daug metų Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos filialas, bendradarbiaudamas su Traksėdžių pagrindine mokykla, rugsėjo 26 dieną mini Europos kalbų dieną.
Šiais metais tą atmintiną dieną bibliotekoje rinkosi aktyviausi jaunieji skaitytojai. Vyko tradicinė viktorina, tiesa, šiemet šiek tiek kitokia negu įprasta. Keletas Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos filialų iš anksto susitarė ir surengė internetinę viktoriną „Europos vaikai’. Pasinaudojus šiuolaikinių informacinių technologijų galimybėmis, vienu metu prie kompiuterių sėdo Traksėdžių ir VB Šilutės miesto filialų jaunieji knygų mylėtojai. Renginys buvo įdomus, jo dalyviai gerai nusiteikę, vyravo jauki ir pakanti atmosfera, todėl viktorinai skirtas laikas prabėgo nepastebimai.
Kadangi kalbų mokėjimas ir knygų skaitymas – neatskiriami dalykai, Europos kalbų dienos proga buvo pagerbti ir geriausi skaitytojai. Visą vasarą bibliotekos mažieji skaitytojai skaitė knygutes ir augino Knygų medį: perskaitei knygelę – užaugini lapelį. Taip vyko leidyklos „Alma littera” inicijuotas vasaros skaitymo projektas „Augu skaitydamas”. Jaunieji traksėdiškiai dideliame plakate taip pat „užaugino” savo medį. Visi projekto dalyviai gavo bibliotekos padėkos raštus, juos pasveikino Traksėdžių pagrindinės mokyklos direktorė ir direktorės pavaduotojas ugdymui. Buvo paskelbta geriausia ir daugiausia knygų per vasarą perskaičiusi ketvirtos klasės mokinė Akvilina Čiumakovaitė.
Pasibaigus renginiui, visi jo dalyviai dar kartą apžiūrėjo ir aptarė garsių Lietuvos fotografų parodą „Akimirkos”, skirtą žymiausiems Lietuvos rašytojams.

traksedziai 1

Spausdinti
Facebook komentarai