Svečių iš Gruzijos viešnagė Pamaryje

img-112

2013 m. liepos 10 d., Jolita Baltutienė

Liepos 10 d. Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje ir Pamario krašte viešėjo bibliotekininkų delegacija iš Gruzijos: Diana Galashvili, Khashuri miesto bibliotekos direktorė, Irakli Garibashvili, Gruzijos bibliotekų asociacijos prezidentas, Rita Tsakadze, Kutaisio bibliotekos direktorė. Juos lydėjo Inga Žemaitienė, asociacijos Viešieji interneto prieigos taškai direktorė ir Laura Grinevičiūtė, asociacijos Viešieji interneto prieigos taškai valdybos pirmininkė.

Šilutės – Gruzijos bibliotekininkai bendradarbiauja nuo 1974 metų. Todėl 2010 metais Gruzijos Khashuri bibliotekos delegacija lankėsi F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje su tikslu susipažinti su inovatyvia Pamario krašto bibliotekos veikla. Lietuvos ambasados Gruzijoje ir Khashuri bibliotekos kvietimu 2012 metais penki F. Bajoraičio viešosios bibliotekos specialistai Khashuri, Surami ir Gori bibliotekose vykdė informacinių-lavinamųjų paslaugų mokymus bibliotekininkams ir vietos bendruomenių grupėms. Idėją finansavo Lietuvos ambasada Gruzijoje ir Khashuri biblioteka (Gruzija).
Šiais metais Viešųjų interneto prieigos taškų asociacija vykdo projektą „Šiuolaikiškos bibliotekos vizija Gruzijoje”, kurio vienas iš išvažiuojamųjų renginių – 8 valandų trukmės programa „Bibliotekos reklama: priemonės ir įvairovė” F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Projekto partnere Pamario krašto biblioteka pasirinkta kaip inovatyviai gebanti komunikuoti su išorės ir vidaus partneriais, tarpusavyje susieti bibliotekinius tikslus, uždavinius ir veiklas, pelniusi pripažinimą tarp regioninės, nacionalinės bei tarptautinės bibliotekininkystės paslaugų davėjų, meistriškai panaudojanti įvairius reklamos priemonių kompleksus bibliotekos įvaizdžiui kurti ir palaikyti.
Svečiai apsilankė Šilutės rajono savivaldybėje, kur juos priėmė savivaldybės merė Daiva Žebelienė ir Administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Šimelionis. Taip pat susipažino su F. Bajoraičio viešąja biblioteka, kur Šilutės ir Gruzijos bibliotekininkai bendravo pokalbyje už apskrito stalo „Bibliotekos reklama: priemonės ir įvairovė”, lankėsi naujai įrengtame ir įkurtuvių laukiančiame (07.27 d.) viešosios bibliotekos Švėkšnos filiale, susipažino su rekonstruotomis Kintų filialo patalpomis ir Vydūno kultūros centru-muziejumi, aplankė lietuviškąją Veneciją, Švėkšnos bažnyčią, susitiko su „Šturmų” verslininkais, kurie svečius pavaišino Pamario krašto žuviene.
Šilutiškiai bibliotekininkai visuomet skleidžia kolegoms–užsienio partneriams gerą žinią apie konstruktyvius Pamario rajono savivaldybės vadovų sprendimus bibliotekinių paslaugų plėtros ir visais bibliotekų raidos klausimais, nuoseklią bibliotekininkų bendruomenės partnerystę su socialiniais partneriais, NVO sektoriaus organizacijomis, šalies ir užsienio bibliotekomis, palaikant modernios, šiuolaikiškos ir nuolat atsinaujinančios viešosios bibliotekos modelio funkcionalumą.

{gallery}documents/fotogalerija/2013_07_10_Gruzijos_vizitas{/gallery}

Spausdinti
Facebook komentarai