Lietuvių kalbos pamokos Kintų bibliotekoje

img 10482013 m. spalio 10 d., Vaida Nausėdaitė

Rugsėjo 18 ir spalio 2 dienomis Kintų vidurinės mokyklos 5 klasės mokiniams (mokytoja Nijolė Sodonienė) F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale vyko netradicinės lietuvių kalbos pamokos.
Pirmos pamokos metu mokiniai buvo supažindinti su bibliotekos paslaugomis, taisyklėmis, literatūros skirstymo tvarka. Rekomenduotos knygos laisvalaikio skaitymui. Mokiniai noriai domėjosi ir rinkosi jiems patinkančias knygas. Kitą dieną lietuvių kalbos pamokoje jų įgytos žinios buvo patikrintos testu – jo rezultatai džiuginantys, vadinasi, pamoka bibliotekoje buvo tikslinga ir įdomi.

Antros pamokos metu penktokai susipažino su informaciniais leidiniais, jų rūšimis, buvo mokomi, kaip naudotis žinynais, žodynais, enciklopedijomis, išgirdo patarimų, kaip greitai juose susirasti reikiamą informaciją.
Naujas žinias penktokai pritaikė atlikdami praktinę užduotį. Skatindama tarpusavio bendradarbiavimą mokytoja Nijolė Sodonienė juos suskirstė poromis. Kiekviena pora gavo lapelį, kuriame buvo užrašyti du žodžiai, šalia jų nurodyti šaltiniai. Dirbdami poroje, tai yra padėdami vienas kitam, mokiniai turėjo surasti reikiamą šaltinį ir jame nurodytą žodį, po to perrašyti jo reikšmę ant gautų lapų.
Išdalijus užduotis, biblioteka šurmuliavo – penktokai aktyviai ieškojo reikiamos knygos, noriai sklaidė knygų puslapius. Kai kurie susidūrė su nedideliais sunkumais – kaip rasti nurodytą knygą, (mat yra taip pat atrodančių knygų) bei kaip rasti reikiamą žodį. Pakartojus abėcėlę ir prisiminus mokytojos ir bibliotekininkių patarimus, darbas vyko sklandžiau.
Ši pamoka penktokams buvo išties įdomi ir naudinga. Jie mokėsi ne tik naudotis bibliotekoje esančiais informaciniais leidinias, bet ir dirbti poroje, tobulino savo rašybos įgūdžius. Įspūdžiais jie dalijosi ne tik tarp klasės draugų, bet ir užsukę po pamokų su kitais bibliotekos skaitytojais.

 

{gallery}documents/fotogalerija/2013_10_10_Kintai{/gallery}

Spausdinti
Facebook komentarai