Dalios Žibaitienės devintosios knygos „Gyvenimas, nutekėjęs kaip upė” sutiktuvės

img 86572013 m. lapkričio 20 d., Dalia Pupšytė

Lapkričio 15-osios pavakarę Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos erdvioje skaitykloje buvo ankšta, nes šilutiškiai gausiai rinkosi į gerbiamos pedagogės, literatės, poetės, Dalios Žibaitienės devintosios atsiminimų knygos „Gyvenimas, nutekėjęs kaip upė” sutiktuves.

Renginį vedusi mokytoja metodininkė Dalia Šulcienė pristatė solidžią, per 300 puslapių atsiminimų knygą, kurioje D. Žibaitienė, tarsi kalbėdamasi su artimu žmogumi, atskleidžia 1938–2013 m. istorinių lūžių įvykius: tai pačios autorės vaikystė, karo, pokario metai, vidurinė mokykla ir studijų metai, savarankiško gyvenimo džiaugsmai ir vargai, tarybinės mokyklos vaizdai, vaikaičiai, įvairių asmenybių, sutiktų gyvenimo kelyje, portretai ir likimai.
Autorės bendražygė, Hermano Zudermano literatūrinės kraštotyros klubo narė Dana Junutienė žavėjosi D. Žibaitienės noru ir drąsa pasidalinti nesumeluotais prisiminimais autobiografinėje knygoje, skirtoje plačiajai visuomenei. Knygos redaktorius Anatolijus Žibaitis skaitydamas žmonos atsiminimų knygą įžvelgė tam tikrus vaikų poelgių psichologinius paaiškinimus, kuriuos autorė vaizdžiai aprašo per to laikmečio paauglės gyvenimo prizmę.
Knygos sutiktuvėse dalyvavo D. Žibaitienės kolegos, draugai, mokiniai, bičiuliai, tarp jų ir brangiausi autorei žmonės: duktė Daina, anūkai Anika ir Nerijus bei žentas Algis Vaitiekūnas, atvykęs į knygos pristatymą tiesiai iš tolimosios Australijos. Renginio metu skambėjo dainos, sukurtos pagal D. Žibaitienės eiles iš poezijos rinkinio „Žodžiai į šviesą”. Melodiją dainoms pritaikė Kanadoje gyvenantis lietuvių kilmės kompozitorius A. Stankevičius. Įspūdingo balso dešimtmetė anūkė Anika Vaitiekūnaitė atliko solines dainas.
Anot pačios autorės, jos atsiminimų knyga – tai ne tik vienos šeimos istorijos relikvija, tai visos tautos istorija, susidedanti iš daugelio šeimų istorijų, tai tarsi visų gyvenimo knyga.
Autorė Šilutės F. Bajoraičio viešajai bibliotekai padovanojo keletą niekur neplatinamų knygos „Gyvenimas, nutekėjęs kaip upė” egzempliorių, kurie praturtins bibliotekos fondus kraštiečių kūryba ir lauks savo skaitytojų.

{gallery}documents/fotogalerija/2013_11_20_zibaitiene{/gallery}

 

Spausdinti
Facebook komentarai