Pasakų pasaulyje

pb2600262013 m. lapkričio 30 d., Vaida Nausėdaitė

Lapkričio 26 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale apsigyveno velniukas Pinčiukas ir Pepė Ilgakojinė. Ilgai nuobodžiauti jiems neteko, nes į svečius užsuko mažieji Kintų vidurinės mokyklos pirmokėliai, vedami savo mokytojos Elvyros Rimkuvienės. Atėjo ne tuščiomis – atsinešė ne tik gerą nuotaiką, bet ir smagių eilėraštukų apie daržoves, pasipuošę savo kaukėmis suvaidino pasaką apie ropę.

Suplukę, pavargę po ropės rovimo, pirmokėliai susėdo ant kėdučių, ant kurių jų laukė įvairių pasakų veikėjų kaukės. Pasipuošę nykštukų kepurėmis, Snieguolės apsiaustu, voverytės ausytėmis ar Šecherezados suknele mažieji dalinosi savo žiniomis apie pasakas. Šaunūs pirmokai drąsiai vardino pasakų pavadinimus, pasakojo apie mėgstamiausius personažus, bloguosius pasakų herojus. Taip yra todėl, kad pirmokai – dažniausiai bibliotekoje besilankanti klasė.
Aptarus pasakas, Pepė Ilgakojinė pakvietė drąsiausius vaikus improvizuoti ir suvaidinti pasaką „Katinėlis ir gaidelis”. Kol Pepė garsiai skaitė trys mergaitės, Ugnė, Vasarė ir Fortūna, vaidino pasakaitę. Kai katinėlis išvadavo gaidelį iš lapės namų „Pasikvietė gerus kaimynus ir iškėlė puotą”. „Puotoje” visi padainavo, pašoko ir, gavę po balioną, su šypsenomis išskubėjo į savo klasę, pažadėję greit vėl sugrįžti į biblioteką.

 

{gallery}documents/fotogalerija/2013_11_30_pasakos{/gallery}

Spausdinti
Facebook komentarai