Šilutės bibliotekininkai drauge pasitiko šventes ir išlydėjo gyvatės metus

img 38792014 m. sausio 2 d., Jolita Baltutienė

Susitelkęs Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos kolektyvas, pagerbęs ir pasikvietęs buvusius savo bibliotekininkus, kartu leidosi į seminarinę – kultūrinę išvyką po Lietuvos pajūrio miestus – Palangą ir Klaipėdą. Šventiškai nusiteikę bibliotekininkai taip įprasmino ir paminėjo artėjančias šventes ir naujus 2014-uosius medinio arklio metus. Trūko tik vieno žiemos akcento – balto sniego pusnių.

Pirmiausia aplankėme Lietuvos kultūros sostinę’2013 Palangą ir Palangos miesto savivaldybės viešąją biblioteką, kurioje mus pasitiko šaunusis kolegų bibliotekininkų kolektyvas su direktoriumi Kęstučiu Rūdžiu priešakyje. Direktorius Šilutės bibliotekininkams surengė ekskursiją po biblioteką, kurios metu aprodė skyrius, knygų fondus, papasakojo pastato įrengimo istoriją, apie lankytojų ir skaitytojų srautus, knygos renginius, kurių šiuo metu apstu ir jų organizavimo politiką. Paminėjo, kad turi gerai sukomplektuotą užsienio kalbų knygų fondą, nes užsieniečiai turistai, atsivežę knygas į Palangą, dažniausiai jų atgal neišsiveža, o tiesiog padovanoja bibliotekai.
Susėdę prie kavos puodelio ir ragaudami neapsakomo skonio palangiškių pyrago, sudalyvavome seminare „Kas naujo kolegos: šiandienos iššūkiai – sprendimų paieška”. Seminaro metu Palangos bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Aura Banevičienė pristatė bibliotekos trijų metų leidybinę veiklą. Papasakojo pirmosios 2011 m. bibliotekos išleistos knygos „Audra Lukauskytė: publikacijos, atsiminimai, bibliografija” kilnią atsiradimo istoriją; kitas knygas, tarp kurių yra ir istorinė-bibliografinė knyga apie Palangos viešąją biblioteką, jos padalinius ir buvusius darbuotojus. Į naujausią bibliotekos knygą „Takai per kopas” sugulė 33-jų Palangos literatų darbai (autoriai nėra Lietuvos rašytojų sąjungos nariai). Taip pat papasakojo apie bibliotekos iniciatyvą įsteigti Palangos literatų klubą, kuris dar yra labai jaunas ir tik gruodžio mėnesį pradėjo savo veiklą. Labai malonu, kad kolegos dovanojo mums savo leidinių, kurie nuo šiol galės džiuginti ir šilutiškius skaitytojus.
Pasidalinome su Palangos bibliotekininkais savo patirtimi ir pasiekimais, kurių šiais metais būta išties gausu. 2013 m. Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos, Šilutės rajono savivaldybės ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje buvo finansuota 14 bibliotekos parašytų projektų, kurie pritraukė per 95 000 litų lėšų. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Lietuvos bibliotekininkų draugijos skyrius, kurio pirmininkė – vyr. bibliotekininkė Sandra Jablonskienė, šiais metais buvo įvertintas kaip geriausias 2012 metų LBD skyrius. Bibliotekininkystės ir kraštotyros skyriaus vyr. bibliotekininkė Virginija Veiverienė gavo Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos premiją už bibliotekininkystės, bibliografijos ir knygotyros mokslinius tyrinėjimus bei praktinę veiklą bibliotekoje. Traksėdžių filialo bibliotekininkei Vidai Paldauskienei įteikta Klaipėdos regiono metų bibliotekininko nominacija „Jonvabalis”.
Padėkoję kolegoms už svetingumą, pasidalinimą patirtimi ir gražius žodžius išėjome pasižvalgyti po šventiškai pasipuošusią Palangą. Įsiamžinome šalia centrinėje miesto aikštėje stovinčios įspūdingo grožio miesto puošmenos – „muzikuojančios” Kalėdų eglės. Palengva žingsniuodami link jūros, grožėjomės išsipuošusia ir švenčių šurmulio laukiančia Basanavičiaus gatve, besipuikuojančia Kalėdinių eglučių alėja. Priėjus tiltą, mus sutiko neįprastai šilto, tačiau stiproko žiemiško vėjo blaškoma ir šiaušiama jūra, lengvumo, begalybės ir laisvės pojūtis.
Vėliau nuvykome į gretimą pajūrio miestą – Klaipėdą. Turėdami mažumėlę laisvo laiko, pasivaikščiojome po senamiestį, aplankėme šio miesto Kalėdų eglę ir šalia jos veikiančią mugę, kalbėdamiesi ir šildydamiesi karštos kavos puodeliu, pėdinome Danės upės krantine, grožėjomės šventiškai suspindusiu miestu. Galiausiai mūsų išvyką vainikavo Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre laukianti kultūrinė programa – Juozo Miltinio dramos teatro spektaklis „Laisvi Drugeliai” (rež. Dainius Kazlauskas; vaid. M. Jankavičius, I. Jarkova, A. Preidytė, L. Sėdžius), kuris išties nepaliko abejingų. Pasikrovę geros nuotaikos ir emocijų, pilni dienos įspūdžių grįžome į savo gimtąją Šilutę.

{gallery}documents/fotogalerija/2014_01_02_isvyka{/gallery}

Spausdinti
Facebook komentarai