F. Bajoraičio viešajai bibliotekai – vertinga kraštietės dovana

gustas2014 m. sausio 17 d., Virginija Veiverienė

Savito braižo dailininkės ir poetės išeivės Aldonos Gustas kūrybos gerbėjai gali mėgautis nauja autorės poezijos ir iliustracijų knyga „Würfelwörter” (Berlynas: Corvinus Presse, 2013). Prieš keletą dienų šią knygą menininkė atsiuntė dovanų F. Bajoraičio viešajai bibliotekai.

Bibliotekininkus su Šilutės r. Karceviškių kaime gimusia ir karo metu į Vokietiją išvykusia poete sieja glaudi bičiulystė. Jos knygų, ikonografijos, rankraščių asmeninis rinkinys bibliotekoje kasmet papildomas naujais dokumentais. Nostalgija dvelkiančiuose laiškuose A. Gustas prisipažįsta, jog jos mintys dažnai siejasi su Šilute. Menininkės poezijoje iki šiol gausu Pamario krašto aplinkos, gamtos motyvų, išlikusių vaikystės prisiminimų fragmentų. Laiške bibliotekai poetė rašo, jog naujojoje knygoje „Würfelwörter” dar kartą atgyja lietuviškos gamtos vaizdiniai. Eilėraščiuose A. Gustas kalbasi su debesimis, skruzdėlėmis, žole, Šyšos bangomis, suteikdama viskam žmogiškąją dvasią. Knyga išleista 222 egz. tiražu, kiekvienas leidinys paženklintas numeriu ir autorės autografu.
Kartu su knyga A. Gustas dovanojo svarbaus savo šeimos archyvo dokumento originalą – savo tėvų Mečio Gusto ir Annos Purwins jungtuvių liudijimą, išduotą Kintuose 1928 m. birželio 22 d. ir patvirtintą Šilutės apskrities Kiškių Užrašų valdininko parašu bei antspaudu. Dokumentas iliustruoja tarpukario politinę, teisinę, kalbinę, konfesinę Klaipėdos krašto kultūrą ir tampa dar viena kraštietės išsaugota ir šilutiškiams dovanota kultūros ir istorijos paveldo vertybe.

Spausdinti
Facebook komentarai