Šilutės jaunimas stovyklavo Trakuose

img 98662014 m. liepos 30 d., Ingrida Zakaraitė

Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka tęsia bendradarbiavimą su VšĮ „Užsienio kalbų mokymo centru” ir dalyvauja projekte „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra per savanoriškos veikos stiprinimą bibliotekose: BIBLIOTEKOS JAUNIMUI”. Pagal šį projektą Šilutės jaunimas aštuonias karštas vasaros dienas leido kraštotyros stovykloje Trakuose. Dvidešimt vienas mokyklą ar universitetą baigęs jaunuolis kartu su mentore ir stovyklos vadove Ingrida Zakaraite, archeologe, folkloro dainininke Daiva Steponavičiene ir Linu Steponavičiumi leidosi į kraštotyros paieškas.

Stovyklautojai nuostabios gamtos ir Galvės ežero apsuptyje gilinosi tiek į kraštotyros, tiek į savanorystės subtilybes. Pirmąsias dvi dienas užsiėmimus jaunimui vedė mentorės Almanė ir Betina iš Kauno, turinčios ilgametę patirtį dirbant su savanoriais. Derinant žaidimus ir interaktyvius metodus buvo išsiaiškinta, kokios kompetencijos yra lavinamos neformaliajame ugdyme, kokia svarbi yra savanorystė ir kokios didelės jos galimybės. Taip pat žaidimo metu iš beveik nepažįstamų žmonių buvo suformuota komanda, atskleidusi komandos narių tarpusavio sutarimą ir vaidmenis. Tai ypatingai padėjo toliau vykdant įvairias veiklas.

Suformavus komandą prasidėjo paskaitos apie kraštotyros darbo ypatumus, archeologinius paminklus, radinių chronologiją, tautosakos rūšis ir žanrus. Išklausius teoriją ji buvo derinama su praktiniu darbu. Kiekvienas stovyklautojas gavo individualią kraštotyrinę užduotį, kurią vykdydamas galėjo pritaikyti gautas žinias. Jai ruoštis turėjo iki pat stovyklos pabaigos, tačiau netrūko ir kitos kraštotyrinės veiklos. Paskaitų metu buvo piešiami praėjusių laikų lietuvių tautiniai kostiumai ir papuošalai, dainuojamos liaudies dainos ir šokami rateliai. Meistrės iš Vilniaus edukacinių užsiėmimų metu mokė juostų vijimo kaladėlėmis, taip pat kiekvienas norintis galėjo pasigaminti sau papuošalą iš žalvario. Lektorė Daiva Vaitkevičienė supažindino su istoriniais pasakojimais kultūros antropologo žvilgsniu, priminė skaudžią lietuvių išlikimo istoriją Sibire ir jos jaučiamus padarinius iki šių dienų.

Tačiau tikriausiai pats geriausias būdas pažinti kraštą – keliauti po jį. Tuo tikslu buvo plaukiama aplankyti amatų stovyklą Trakų pusiasalio pilyje, Trakų salos pilį, surengtas žygis į Užutrakio dvarą ir jo nuostabų parką. Laisvu laiku stovyklautojai taip pat nenuobodžiavo. Buvo surengtas šaškių turnyras, ne kartą buvo išbandytas ir paplūdimio tinklinis. Daugybė stalo žaidimų suburdavo bendraminčius vakarais, kad jie galėtų pasidalinti nepamirštamais įspūdžiais gyvenant daugiau nei šimto metų dvare ir nuostabios gamtos kampelyje.

 

{gallery}documents/fotogalerija/2014_07_30_stovykla_trakuose{/gallery}

Spausdinti
Facebook komentarai