Gardame pristatyta paroda „Mažosios Lietuvos kaltiniai ir lietiniai kryžiai“

gardamas 22014 m. spalio 27 d., Diana Formanikaitė

Spalio 24-osios popietę F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale pristatyta Eugenijaus Šuldiakovo grafikos darbų paroda „Mažosios Lietuvos kaltiniai ir lietiniai kryžiai”. Autorius pasakojo, kad viskas prasidėjo prieš keletą metų, pradėjus tvarkyti netoli namų esančias Žagatpurvių kaimo kapines.

Betvarkydamas jas pamatė kelis ant žemės gulinčius nulaužtus kryžius. Negalėdamas jų taip palikti likimo valiai, pasikvietė keletą savo draugų ir kryžius sutvarkė. Vėliau kartu su dukra juos nudažė ir taip prikėlė antram gyvenimui. Taip kilo mintis juos įamžinti grafikos darbuose ir surengti parodą, kad žmonės galėtų pamatyti senosios kalvystės kūrinius. Anot Eugenijaus Šuldiakovo, labai svarbu yra išsaugoti šį kultūros paveldą nuo visiško išnykimo.

gardamas 3Gardamiškiai buvo sužavėti grafikos piešiniais ir parodos autoriaus pasakojimu. Diskutuojant apie šią parodą dauguma suvokė, kad kartais nesusimąsto ir praeina pro šalį nepagalvoję apie tai, kad kiekvienas toks kryžius turi savo istoriją.

Spausdinti
Facebook komentarai