Kur gyvena pasakos…

Netradicinė pamoka Kintų bibliotekoje2014 m. lapkričio 28 d., Vaida Nausėdaitė

Kartą, vienoje tolimoje karalystėje gyveno pasakos. Biblioteka – tai ta karalystė, kurioje gali rasti ne tik pasakų personažų, bet ir kaubojų ant žirgų ir paslaptingų mistinių vampyrų. Šioje karalystėje gali pagulėti paplūdimyje su Robinzonu Kruzu, paganyti Petro Cvirkos cukrinius avinėlius, ar pasišildyti prie Jono Biliūno laimės žiburio. Šioje karalystėje niekada nebūna nuobodu.
Nenuobodu buvo ir Kintų pagrindinės mokyklos 2 klasės mokinukams su mokytoja Elvyra Rimkuviene F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale.

Susirinkę mokinukai kartu su bibliotekininke statė namą pagal Vytės Nemunėlio eiliuotą pasakėlę „Mano namas”, vaidino pasaką apie avelę, dalinosi įspūdžiais apie perskaitytas knygas. Taip pat visi kartu po sakinį bandė sukurti pasaką apie senelę ir senelį bei tris mergaites – Karoliną, Kristiną ir Snaigę (vardus sugalvojo patys vaikai). Kiekvienas, pridėdamas po sakinį, sukūrė neįtikėtiną istoriją, nes juk pasakose nuolatos vyksta neįmanomi dalykai, svarbiausia viskas kaip visada baigiasi laimingai.

Bibliotekoje vykusios pamokos metu antrokai išmoko visiems gerai žinomą pasaką be galo „Buvo senis ir senutė”. Renginio pabaigoje bibliotekininkė kartu su vaikais skaitė pasaką apie vilką ir septynis ožiukus.

Pasakų skaitymas, klausymasis, kūrimas, vaidinimas skatina vaikų kūrybiškumą, lavina vaizduotę. Pasakodami jie mokosi rišliai išreikšti savo mintis, jungti sakinius ir iš jų kurti istoriją. Nuo pasakų prasideda pasaulio pažinimas, jos moko atskirti gerą nuo blogo, tiesą nuo melo. Juk visada pasakose laimi tiesa ir gėris.

Netradicinė pamoka Kintų bibliotekoje Netradicinė pamoka Kintų bibliotekoje

Netradicinė pamoka Kintų bibliotekoje

Spausdinti
Facebook komentarai