Donelaičio metai išlydėti įspūdingu renginiu

Bibliotekoje išlydėti Donelaičio metai2014 m. gruodžio 5 d.

„DO-NE-LAI-TIS! Klausykit, skamba kaip varpas…” – taip pavadintas Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos renginys, skirtas akcijai „Knygų Kalėdos”, o tuo pačiu užbaigtas projektas „Donelaitika: knyga, žodis, liturgija ir menas epochų kultūriniuose perskaitymuose”.

Projektas, vienintelis iš Lietuvos viešųjų bibliotekų, buvo įrašytas į Valstybinę Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių minėjimo programą. Jo sumanytojai ir vadovei, bibliotekos direktorei Daliai Užpelkienei, renginio metu Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis įteikė Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus padėką už kūrybingą ir aktyvų dalyvavimą Kristijono Donelaičio 300-ajai sukakčiai skirtoje programoje, naują lietuvių literatūros klasiko palikimo pateikimą ir įprasminimą šiuolaikinėmis priemonėmis.Meras įteikia padėką bibliotekos direktorei D. Užpelkienei

Tačiau tai ne vienintelis šilutiškių darbo įvertinimas. Neseniai Seimo rūmuose F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bendruomenei už programą „Kristijonas Donelaitis: epochos ir dabarties laiko sąskambiai” įteikta Ministro Pirmininko padėka.

K. Donelaičio metams baigiantis galima drąsiai teigti, kad pavyko šio lietuvių literatūros klasiko kūrybą priartinti prie šių dienų, nors įminti šio genialaus autoriaus tekstų kodą ne toks jau ir paprastas uždavinys. Tačiau šilutiškiai yra arčiausiai Donelaičio geografine prasme, todėl ir pasiekimai, įvertinimai yra ypatingai malonūs.

Tiek nebūtų pasiekta, jei prie donelaitikos jubiliejinių darbų programos nebūtų prisijungusios kultūros, švietimo įstaigos, žiniasklaida, Nevyriausybinių organizacijų sektorius, Lietuvos kūrybinės organizacijos, tarptautiniai partneriai iš Lenkijos, Rusijos, Latvijos. Visi drauge bandėme atrasti Donelaitį iš naujo. Iš viso programa vienijo 99 kultūrinių ir kūrybinių sumanymų įvairovę, 27 įvairius institucinius lokalius ir nacionalinius partnerius, programą viešino ir su organizatoriais bendradarbiavo 9 žiniasklaidos leidiniai.

Prieškalėdžiu donelaitikos projekto organizatoriai, bibliotekininkai, aplankys visus 27 šio projekto partnerius ir įteiks jiems sėkmingo dalyvavimo projekte padėkos ženklus.

Ne veltui baigiamasis renginys pasirinktas advento laikotarpio pradžioje. Svečiams iš Vilniaus – literatūrologui, rašytojui, Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto doc. dr. Regimantui Tamošaičiui, aktorei Reginai Paliukaitytei, dainininkei, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorei Aušrai Liutkutei, jos studentui Rolandui Vilkevičiui, fleitininkei Viktorijai Zabrodaitei ir pianistui Aleksandrui Vizbarui – pavyko sukurti nuostabią, jaukumu dvelkiančią atmosferą bibliotekoje. Žiūrovai mėgavosi žodžių ir muzikos žaismu. R. Tamošaičio žodžiais: „Klasika – tai, ko nesunaikina laikas. Žmogus, jei nesisuka kartu su laiko ratu, yra tarsi išmetamas iš gyvenimo, jis pasiduoda puikybei. Tuo tarpu Donelaičio bendruomenė – ori, garbinga ir gana išdidi, iš jos lietuviai turėtų mokytis”.

Išlydėjome donelaitikos metus, apsukome laiko ratą, tačiau jis nesustoja. Juk mus tuoj pasitiks Etnografinių regionų metai, tad vėl lauks nauji ir prasmingi darbai.

Bibliotekoje išlydėti Donelaičio metai Bibliotekoje išlydėti Donelaičio metai Bibliotekoje išlydėti Donelaičio metai

Spausdinti
Facebook komentarai