Advento vakaras ,,Gerumu sušildyk” Traksėdžiuose

Advento vakaras Traksėdžiuose2014 m. gruodžio 10 d., Birutė Morkevičienė

Penktadienio popietę į prieškalėdinį Advento vakarą „Gerumu sušildyk” Traksėdžių bibliotekoje rinkosi Traksėdžių bendruomenė: mokiniai, mokytojai, tėvai, seneliai, bibliotekos lankytojai.
Gruodžio dienos trumpos, temsta anksti, todėl visą vakarą praeivių akis traukė pro mokyklos langus sklindanti šviesa, plevenančios žvakių liepsnelės. Bibliotekoje puikavosi antros klasės mokinių rankdarbiais iš šiaudų papuošta eglutė, ant stalo rikiavosi antrokų sukurti kalėdiniai atvirukai. Baltus angelus, papuošusius langus, iškarpė Rita Užgalienė.

Susijaudinę mokiniai, bibliotekos dramos būrelio dalyviai, laukė atvykstančių šeimos narių. Juk tai tas vakaras, kai visi šeimos nariai, pabaigę nedidelius buities darbus, susirinkdavo pavakaroti, drauge pabendrauti, pažaisti tradicinius žaidimus, bandyti spėti ateitį.

Advento laikas – tai ramybės, susikaupimo metas. Bibliotekininkė Vida Paldauskienė, renginio sumanytoja ir vedėja, kreipėsi į susirinkusius, kviesdama visus sušildyti gerumu. Netrukus Advento vainike buvo įžiebta pirmoji žvakė, simbolizuojanti pirmąją Advento savaitę.Advento vakaras Traksėdžiuose

Dramos būrelio dalyviai, pristatydami meninę programėlę „Gerumu sušildyk”, deklamavo eiles, priminė susirinkusiems Kūčių papročius, kvietė pažaisti įvairių žaidimų, minti mįslių. Mažieji šventės dalyviai galėjo susipažinti su šiuolaikiniam žmogui neįprastais senoviniais namų apyvokos daiktais, rakandais, kurie mūsų buityje jau seniai nebenaudojami. Baigiantis programėlei, mažieji artistai pynė Advento vainiką, įpindami į jį pačius gražiausius žodžius apie laikotarpį, kai visi susikaupę laukia būsimojo žmonijos atpirkėjo – kūdikėlio Jėzaus – gimimo, rimties, gerumo ir vilties metą, kai mintyse prisimename tai, ką gero ir nuoširdaus skyrėme vieni kitiems per nueinančius metus, ko nepadarėme ar padarėme ne tai, o gal ką nors įžeidėme ar netinkamai pasielgėme, laikotarpį, kai atsisakydami bereikalingo kasdienio triukšmo ir šurmulio laukiame sužibant Kalėdų Žvaigždės, širdyse pasižadame būti geresni ir atlaidesni vieni kitiems. Šventinę nuotaiką padėjo sukurti Traksėdžių pagrindinės mokyklos mokinių ir mokytojų ansamblis, vadovaujamas Jono Jurkšo. Ansambliui tai buvo tarsi generalinė repeticija prieš Šilutėje netrukus įvyksiantį tradicinį renginį – sakralinių dainų vakarą ,,Teskamba giesmės”. Ansambliui atlikus tris giesmes, buvo sukurta šventinė nuotaika, renginio dalyvius lydėjusi visą vakarą.

Mokyklos direktorė visiems gražaus ir prasmingo renginio, skirto Šventų Kalėdų laukimo laiko pradžiai, dalyviams, artistams ir jų vadovams padėkojo už sukurtą jaukią nuotaiką, gražų mūsų liaudies papročių ir tradicijų pristatymą.

Bendruomenės pirmininkė Eglė Paulauskienė, sveikindama vakaronės dalyvius, linkėjo visiems ramaus laiko, darnos, sveikatos, gerumo. Pirmininkė padovanojo visiems artistams saldžių dovanų, o bibliotekininkei Vidai Paldauskienei, mokytojai Snaigei Svipaitei ir mokyklos direktorei Birutei Morkevičienei – po neseniai lietuvių kalba išleistą iš Rusnės kilusios vokiečių rašytojos Sharlotės Keyser knygą ,,Tėviškės namų ir sodybų aidai”. Pasidžiaugė, kad ir mūsų bendruomenės nariai prisidėjo prie šios knygos leidimo.

Baigdama renginį, Vida Paldauskienė priminė šventės dalyviams, kad ir pas mus vyksta akcija ,,Knygų Kalėdos”. Pakvietė nupirkti ar padovanoti bibliotekai knygų, kad kuo daugiau ir įvairesnių jų patektų į skaitytojų rankas.

Šventinis vakaras pavyko, pasirodymai sušildė daug širdžių, visi išėjome pasidalinę gerumu.

Advento vakaras Traksėdžiuose Advento vakaras Traksėdžiuose Advento vakaras Traksėdžiuose

Spausdinti
Facebook komentarai