Gardame – fotografijų paroda „Pamario paukščiai. Pamario gyvūnai”

Gardame pristatyta fotografijų paroda2015 m. sausio 30 d., Diana Formanikaitė

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale eksponuojama Sauliaus Stankevičiaus fotografijų paroda „Pamario paukščiai. Pamario gyvūnai”. Vos įžengus į biblioteką pasijauti lyg būtum miške, kur į tave žiūri didžiulės lapės akys, išsigandęs kiškis, o virš galvos skraido įvairiausi paukščiai.

Stulbinamo grožio ir dydžio fotografijų parodą pristatė parodos autorius – fotografas, kolekcionierius Saulius Stankevičius. Jis yra Lietuvos ornitologų draugijos narys. Gardamo bibliotekos lankytojai susipažino su mūsų gamtos ir gyvūnijos įvairove, sužinojo, kokių įdomių paukščių rūšių yra mūsų krašte.

Be fotografavimo Saulius Stankevičius dar užsiima ir kolekcionavimu, yra išleidęs senovinių atvirukų albumą „Heydekrug. Šilutės krašto istorija atvirukuose” (2011) iš savo kolekcijos, fotografijų albumą „Pamario paukščiai” (2012). Autorius minėjo, kad greitu laiku pasirodys dar vienas leidinys apie povandeninę fotografiją.

Atsisveikindamas Saulius Stankevičius minėjo: „Noriu, kad žmonės pažvelgtų į mus supančią gamtą bei joje gyvenančius paukščius kitokiu žvilgsniu. Tai padės dar labiau suvokti, kad žmogus privalo rūpintis gamta ir gyvūnais, nes jie nėra pajėgūs pasirūpinti patys savimi, juo labiau, konkuruoti su mumis, žmonėmis, mūsų aplinkoje, žemėje. Nemažai užfiksuotų paukščių yra nykstantys ir įtraukti į Lietuvos raudonąją knygą”.

Gardame pristatyta fotografijų paroda Gardame pristatyta fotografijų paroda

Spausdinti
Facebook komentarai