Japonų kultūros įtakota Aistės Jauniūtės paroda eksponuojama Šilutės bibliotekoje

Aistės Jauniūtės paroda eksponuojama Šilutės bibliotekoje2015 m. vasario 13 d., Irma Grauslytė

Vasario 13 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos konferencijų salėje vyko Vydūno gimnazijos gimnazistės Aistės Jauniūtės netradicinės dailės darbų parodos japonų animacijos „Anime” tema atidarymas.

„Anime” – iš Japonijos kilęs animacijos stilius su savita veikėjų ir aplinkos estetika. „Anime” personažai gali būti piešiami ranka arba kompiuterinės grafikos priemonėmis. Šio tipo animacija rodoma per televiziją, platinama DVD diskuose, vaizdajuostėse, kartais panaudojama ir kompiuteriniuose žaidimuose. „Anime” menui įtaką daro japoniški komiksai „Manga”.

Parodos atidaryme dalyvavo Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos penktos klasės mokiniai .(auklėtoja Roberta Tamošauskaitė). Juos užbūrė sklindantys muzikos garsai ir spalvingi, nuostabą keliantys Aistės Jauniūtės darbai, kuriuos stebint galima prisiliesti prie japoniškos kultūros ir galbūt taip pradėti pažintį su ja.

Aistė susirinkusiems nuoširdžiai pasakojo apie jos atradimų pasaulį, apie pirmąjį jos matytą „Anime” filmą ir apie jo kūrėją Seitaro Kitayamą. Pasirodo, „Anime” filmų yra trys rūšys: Shoujo – romantiniai, mergaitiški; Shonen – koviniai, nuotykiniai; Chibi – šiuose filmuose veikia mieli animaciniai personažai didelėmis galvomis. Po to vaikai spėliojo, kokiai „Anime” rūšiai priklauso vienas ar kitas parodoje eksponuojamas Aistės darbas.

Labiausiai parodos atidarymo dalyvius domino tai, kada ir kaip parodos autorė pradėjo kurti šia tema. Ji vaikams pasakojo, kad „Anime” tema, kaip japonų meno šaka, susižavėjo tik šią vasarą. Autorė dar nuo mažens, dar nesuvokdama kas tai yra, žiūrėjo „Anime” animacinius filmukus, tokius kaip „Pokemonai”, „Mėnulio jūreivė” ir kt. Gal tai ir turėjo įtakos jos piešiniams, nes nuo ketverių metukų ji jau rinkosi ką nori piešti ir kaip. Dažniausiai ji piešdavo mažylius ponius ir didelius arklius, po to pradėjo piešti vilkus. Vilkai yra jos mėgstamiausi gyvūnai.

Aistė Jauniūtė teigė, kad „Anime”, kai plačiau apie tai sužinojo, tapo neatsiejama jos kasdienybės dalimi. „Eureka! Padariau sau atradimą. Būtent tai aš piešiu ir viską padarysiu tobulėdama šioje srityje. Jau žinau, kaip ir kur galima studijuoti. Dabar lankau Vydūno gimnaziją ir kuriu sau „rožines svajones”, kurioms išsipildyti ,žinau, atiduosiu visas jėgas”, – kalbėjo parodos autorė.

Vaikų akys žibėjo ne mažiau už darbų autorės. Gavę tokį kūrybinės energijos pliūpsnį iš Aistės, vaikai čia pat pabandė susikurti „Anime” patys.

Aistės Jauniūtės paroda eksponuojama Šilutės bibliotekoje

Spausdinti
Facebook komentarai