Saugaus interneto savaitė Šilutės krašto bibliotekose

Saugus interneto pamoka viešojoje bibliotekoje2015 m. vasario 19 d., Informacijos skyrius

Vasario mėnesį jau 12-ąjį kartą daugelyje pasaulio šalių minima Saugesnio interneto savaitė. Taip siekiama skatinti saugesnį, ypač vaikų, naudojimąsi internetu ir naujomis jo technologijomis, apsaugoti vartotojus nuo neteisėto ir žalingo interneto turinio. Siekdama atkreipti tiek jaunų, tiek suaugusių žmonių dėmesį į itin aktualią saugumo internete temą, asociacija ,,Langas į ateitį” pakvietė visas Lietuvos bibliotekas prisidėti prie iniciatyvos Saugesnio interneto savaitė. Šių metų šūkis – „Kurkime geresnį internetą kartu!”. Šiai savaitei skirtus renginius jau ne pirmus metus aktyviai organizuoja ir Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka bei filialai.

Viešojoje bibliotekoje vasario 10 d. vyko informacinė pamoka Šilutės socialinių paslaugų centro auklėtiniams „Saugaus interneto abėcėlė”, kurios metu skatintas saugesnis naudojimasis internetu, informuota apie „Vaikų liniją”. Šia linija teikiama pagalba susidūrusiems su elektroninėmis patyčiomis, žalingu turiniu ir kita nemalonia ar bauginančia patirtimi internete. Susirinkusieji kartu su bibliotekininke atliko testą „Pasitikrink savo žinias”.

Grabupių filiale Saugaus interneto savaitė prasidėjo su „Nykštukų mokyklėlės” mokinukais. Vaikai pamokyti deramo elgesio internete bei taisyklingo naudojimosi kompiuteriu.

Šilutės miesto, Inkaklių, Kintų, Usėnų, Vainuto filialuose mokiniai buvo mokomi saugiai pateikti asmeninę informaciją internete bei supažindinti su grėsmėmis, kylančiomis naudojantis internetu, elektroninėmis patyčiomis. Miesto filialeBuvo mokoma, kaip apsaugoti savo kompiuterius nuo kenksmingų programų poveikio, kokią asmeninę žodinę ir vaizdinę informaciją galima skelbti internete ir kokios ne, į ką būtina atkreipti dėmesį. Moksleiviams taip pat parodytas spektaklis – pasaka „Katinėlis ir gaidelis”. Pasibaigus filmukui vaikai jį aptarė, pasikartojo saugaus elgesio internete taisykles, dalyvavo viktorinoje.

Degučių filiale Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Degučių skyriaus mokiniams parodytas filmukas ,,Kovojame su elektroninėmis patyčiomis”, mokantis apginti nuo patyčių ne tik save, bet ir draugus. Lankytojams papasakota, kokią informaciją internete galima skelbti, o kokios nereikėtų atskleisti, kokių pavojų saugotis bendraujant socialiniuose tinklapiuose, kokiomis nuotraukomis dalintis ir kaip stebėti savo vaikų bendravimą virtualioje erdvėje. Pristatyti filmukai „Saugome asmeninę informaciją” ir „Virtualios pažintys ar žabangai”.

Gardamo filialeGardamo pagrindinės mokyklos 6–8 klasių mokiniams Gardamo filiale vyko paskaita „Apsaugok save ir savo draugą” apie saugų elgesį internete. Vaikai stebėjo ir analizavo keturias skirtingas situacijas, kurias buvo paruošusi informatikos mokytoja Jurgita Kasputienė.

Mažieji Juknaičių filialo lankytojai žaidė saugų kompiuterinį žaidimą „Klaidūs interneto miškai”. Suaugusiems buvo pristatyta vaizdinė medžiaga apie tai, kaip reikia saugoti vaikus nuo interneto pavojų, skatinama atsakingiau naudotis interneto technologijomis.

Suaugusieji bibliotekos lankytojai Katyčių filiale turėjo galimybę pasitikrinti IT žinias spręsdami pateiktą testą. Valandėlės „Išmanučių pasaulyje” metu vaikai sužinojo apie gresiančius pavojus internete, išmoko atsakingai elgtis bendraujant virtualioje erdvėje.

Rusnės pagrindinės mokyklos pirmokams Rusnės filiale surengta interaktyvi pamoka ,,Internete tykantys pavojai”. Susirinkusieji peržiūrėjo filmukus apie bendravimo internete grėsmes, vaikų priklausomybę nuo kompiuterio, virusus, asmens duomenų praradimą bei klastojimą.

Bikavėnų filiale vyko pokalbis „Kaip atpažinti patyčias”. Vaikai sužinojo, kad visada gali kreiptis pagalbos į suaugusius, kuriais pasitiki, arba į „Vaikų liniją”. Paaiškinta, kad negalima būti abejingiems patyčioms, kad jų negalima skleisti ir filmuoti.

Traksėdžių filialeTraksėdžių pagrindinės mokyklos trečiokai Traksėdžių filiale mokėsi saugaus elgesio internete taisyklių bei interneto kultūros. Mokiniai sužinojo, kiek daug pavojų tyko realiame ir virtualiame pasauliuose, gavo naudingų patarimų, kaip jų išvengti.

Usėnų filiale vaikai apsilankė draugiško interneto svetainėje ir susipažino su jos turiniu, pasitikrino žinias virtualiu testu. Pamokos metu aptarti atvejai, kai nereikėtų viešinti jokios asmeninės informacijos.

Vilkyčių filialeVilkyčių filiale vyko kompiuterinių mokymų ciklas mokiniams „Aš ir internetas”. Bibliotekininkė pristatė medžiagą apie vaikams gresiančius pavojus internete, kai pokalbių ar žaidimų svetainėse pateikiami asmeniniai duomenys, apie patyčias bendraujant internetu. Susirinkusieji peržiūrėjo socialinius filmukus apie patyčias internete, pasidalino asmenine patirtimi ir užtikrino, kad iškilus problemoms pasinaudos „Vaikų linija”.

Prie iniciatyvos „Saugesnio interneto savaitė’ 2015″ prisijungė ir Žemaičių Naumiesčio bei Pašyšių filialai. Visos savaitės metu su bibliotekos lankytojais buvo kalbamasi saugaus interneto tema, dalijamasi patarimais ir pamokymais. Vaikai žiūrėjo mokomąjį filmuką „Saugaus interneto pamoka su Gustavu”, kuriame žinomi mūsų visuomenės žmonės (dainininkas Marijonas Mikutavičius, aktorius Ramūnas Rudokas ir kt.) dalijosi mintimis ir patirtimis, kaip elgtis, kad nebūtum įskaudintas ir apgautas viešoje erdvėje. Atlikę žinių patikrinimo testą „Ar esi saugus internete”, vaikai žaidė kompiuterinius žaidimus.

Saugaus interneto savaitės renginiai jaunimui ir suaugusiems suteikė naudingų žinių ir įgūdžių, padėsiančių nepasiklysti ir nenukentėti naudojantis gausios informacijos srautais, paįvairintos kasdienės Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos ir filialų veiklos, atkreiptas žmonių dėmesys į aktualią saugumo internete temą.

Saugus interneto pamoka viešojoje bibliotekojeUsėnų filialeUsėnų filiale

Spausdinti
Facebook komentarai