Rusnės bibliotekoje veikė kūrybinės dirbtuvėlės margučiams marginti

Rusnės bibliotekoje veikė kūrybinės dirbtuvėlės margučiams marginti2015 m. balandžio 2 d., Auksė Čėsnienė

Laukdami Velykų mes turime suspėti atlikti begalę darbų: kiemą pašluoti, sutvarkyti namus, pamerkti kambary šakelių, kad išsprogtų pumpurai, o svarbiausias ir maloniausias darbas – marginti margučius. Tokio tikslo vedini kovo 26 dieną į Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filialą rinkosi vaikai, kur vyko kūrybinės-edukacinės dirbtuvėlės ,,Kas raštų per gražumas, kas margučių per margumas”.

Visas pasaulis , visa gyvybė prasideda iš kiaušinio. O koks bus mūsų kiaušinukas, kokiais raštais jį puošime, kokį dėsime ant velykinio stalo priklauso nuo mūsų.

Kūrybinėse dirbtuvėlėse vaikus pasitiko tautodailininkė Violeta Benetienė. Ji parodė gausybę įvairiaspalvių, išmargintų įvairiais raštais, technikomis margučių. Anot tautodailininkės, „dabar mes padarysime stebuklą – paprastą kiaušinį paversime margučiu”. Margutis yra ir Velykų valgis, ir žaislas, ir dovana. Be jo šventės nebūtų. Vaikai susidomėję klausėsi, kaip margučiai buvo dažomi seniau. Jie sužinojo, kad margučius margindavo ir dideli, ir maži, ir vargšai, ir pasiturintys. Margučių turėdavo kiekviena šeima, kiekvienuose namuose jie būdavo kitokie – vienur rausvi, gelsvai žali ar geltoni, kitur – juodi, melsvi, pilki. O raštų įvairovė, jų meniškumas ir sudėtingumas, reikalaujantis kantrybės, susikaupimo ir atidos, stebina kiekvieną.

Vaikai su užsidegimu ėmėsi margučių marginimo ir savo kūrybinių sumanymų realizavimo. Nors ir ne taip lengvai kai kuriems sekėsi, tačiau visi buvo labai gerai nusiteikę, ir, nežiūrint į kai kurias nesėkmes (kai kam sudužo margutis nebaigus jo marginti, kai kas nusižiūrėjo draugo margučio raštą), baigė darbus ir džiaugėsi savais bei draugų spalvingais margučiais.

Susirinkusieji skirstėsi, linkėdami vieni kitiems gražių margučių ir džiaugsmingų Velykų.

Spausdinti
Facebook komentarai