Edukaciniame užsiėmime atskleistos vilnos verpimo ir karšimo paslaptys

Edukaciniame užsiėmime atskleistos vilnos verpimo ir karšimo paslaptys2015 m. balandžio 3 d., Sandra Genienė, Palmyra Jančauskienė

Smagią kovo 27 dienos popietę Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vilkyčių filiale vyko edukacinis užsiėmimas „Vilnos siūlai, susivykit”, skirtas amatų dienai. Renginio viešnia, mokytoja Birutė Dapkūnienė, susirinkusiems papasakojo apie vilnos verpimą.

Tam naudojamas verpimo ratelis, žemaitiškai vadinamas kalvaratu. Viešnia pasakojo apie verpimo ratelio sudėtį ir verpimo subtilybes. Parodyta vaizdo medžiaga, kurioje apžvelgiamas vilnos nukeliaujamas kelias: nuo avių kirpimo iki vilnos karšimo ir produkcijos gaminimo. Vaizdo įraše susirinkusieji pamatė, kaip vyksta veltinių gamyba.

Po peržiūros renginio dalyviai patys galėjo pamėginti verpti rateliu. Jauniesiems verpėjams sunkokai sekėsi susidraugauti su senųjų laikų technika. Renginyje dalyvavusios moterys prisiminė savo vaikystės laikus, kai joms teko talkininkauti savo močiutėms verpiant vilnas.

Surengta mezginių ir vilnonių siūlų paroda. Bibliotekininkės papasakojo apie vilnonių (natūralaus pluošto) drabužių naudą šiuolaikinėje buityje.

Edukaciniame užsiėmime atskleistos vilnos verpimo ir karšimo paslaptysEdukaciniame užsiėmime atskleistos vilnos verpimo ir karšimo paslaptysEdukaciniame užsiėmime atskleistos vilnos verpimo ir karšimo paslaptysEdukaciniame užsiėmime atskleistos vilnos verpimo ir karšimo paslaptysEdukaciniame užsiėmime atskleistos vilnos verpimo ir karšimo paslaptysEdukaciniame užsiėmime atskleistos vilnos verpimo ir karšimo paslaptys

Spausdinti
Facebook komentarai