Liudviko Stankaus knygos „Įspaudai širdyje ir kelyje” sutiktuvės Gardamo bibliotekoje

Liudviko Stankaus knygos „Įspaudai širdyje ir kelyje" sutiktuvės Gardamo bibliotekoje2015 m. gegužės 2 d., Diana Formanikaitė

Lietuvos bibliotekininkų draugija 2015 metų balandžio 23–29 dienomis paskelbė 15-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. Jos tema – ,,Biblioteka: informacija ir žinios – kiekvienam”. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale vyko susitikimas su Gardamo seniūnijos Pypliškės kaimo kraštiečiu, dabar gyvenančiu Šiauliuose, Liudviku Stankumi.

Liudviko Stankaus knygos „Įspaudai širdyje ir kelyje" sutiktuvės Gardamo bibliotekojeSaulėtą antradienio popietę į biblioteką rinkosi ne tik nuolatiniai jos lankytojai, bet ir svečiai iš tolimiausių Lietuvos miestų, tokių kaip Vilnius, Alytus, Šiauliai ar Pagėgiai. Rinkosi visi, kuriems artima ar pažįstama Liudviko Stankaus genealogija. Autoriaus išleistoje knygoje „Įspaudai širdyje ir kelyje” atsispindi jo tėvų, senelių, brolių, seserų likimai. Tai knyga, kurioje užrašyti ne tik autoriaus atsiminimai, bet ir jo dukterėčių prisiminimai apie savo senelius. Knygoje sudėta daug giminės nuotraukų, kurių amžius siekia net 1921 metus. Autorius minėjo: „Mano tėvų kartai teko morališkai, fiziškai sunkus išbandymų laikotarpis. Apie tai privalėjau parašyti, tai priedermė jiems. Stengiausi giliai pajausti savo tėvų lyg kardu kapojamą gyvenimą, tvirtą jų valią ir gilų dvasingumą.”
Liudviko Stankaus knygos „Įspaudai širdyje ir kelyje" sutiktuvės Gardamo bibliotekojeRenginyje dalyvavo ir Liudviko Stankaus geras draugas, jaunystės laikų kaimynas Anatolijus Žibaitis su žmona Dalia Žibaitiene. Būtent jis paskatino, atkakliai ragino greičiau išleisti šią knygą. Renginyje dalyvavo Stasys Mėlinauskas, kuris pasidalino savo prisiminimais apie Stankus. Nemažą dalį susirinkusiųjų sudarė autoriaus artimieji ir draugai. Jie džiaugėsi suteikta galimybe susirinkti vienoje vietoje ir pasveikinti autorių.
Tai pirmoji Liudviko Stankaus, šiemet atšventusio savo aštuoniasdešimtmetį, parašyta knyga, bet autorius minėjo, kad būtinai išleis ir antrą.

 

 

 

 

Liudviko Stankaus knygos „Įspaudai širdyje ir kelyje" sutiktuvės Gardamo bibliotekojeLiudviko Stankaus knygos „Įspaudai širdyje ir kelyje" sutiktuvės Gardamo bibliotekojeLiudviko Stankaus knygos „Įspaudai širdyje ir kelyje" sutiktuvės Gardamo bibliotekojeLiudviko Stankaus knygos „Įspaudai širdyje ir kelyje" sutiktuvės Gardamo bibliotekojeLiudviko Stankaus knygos „Įspaudai širdyje ir kelyje" sutiktuvės Gardamo bibliotekojeLiudviko Stankaus knygos „Įspaudai širdyje ir kelyje" sutiktuvės Gardamo bibliotekoje

Spausdinti
Facebook komentarai