Europos dienos šventė „Padėdami kitiems, padėsime ir sau”

Europos dienos šventė „Padėdami kitiems, padėsime ir sau"2015 m. gegužės 12 d., Informacijos skyrius

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka gegužės 7–8 d. šilutiškius pakvietė į renginį „Padėdami kitiems, padėsime ir sau”, skirtą Europos dienai.

Gegužės 7 d. šilutiškiai dalyvavo žinių apie Europos Sąjungą patikrinimo konkurse „Europos egzaminas”. Šie metai Europoje yra paskelbti Europos metais vystymuisi, todėl dauguma egzamino klausimų buvo skirti minėtai temai. Tai visų išsivysčiusių šalių neatskiriama užsienio politikos dalis, kuria siekiama taikos, skatinti ekonominį augimą bei socialinį stabilumą pasaulyje, mažinti skirtumus tarp išsivysčiusių ir besivystančių šalių bei integruoti besivystančias šalis į pasaulio ekonomiką.
Europos dienos šventė „Padėdami kitiems, padėsime ir sau"Gegužės 8-ąją bibliotekos vasaros kiemelis, nušvitęs įvairiausiomis spalvomis, prisipildė vaikų klegesio ir džiaugsmingo šurmulio. Renginio pradžioje, skambant Europos Sąjungos himnui, paskelbti šventės atidarymą ir iškelti Europos Sąjungos vėliavą buvo pakviesti į šventę atvykę mokytojai. Po iškilmingos pradžios lopšelio/darželio „Raudonkepuraitė” priešmokyklinio ugdymo septintos „Zuikių” grupės auklėtiniai (auklėtojos Irena Gvildienė, Birutė Vengalienė) visus sugrąžino į vaikystę, parodydami vaidinimą „Raiba vištelė”.
Tarpusavyje susirungti buvo pakviestos Ukrainos, Gruzijos ir Moldovos ambasados. 2014 m. birželį jos pasirašė susitarimą, kuriuo sieks tapti Europos Sąjungos šalimis. Prisistatymą parengė ir Afrikos ambasada, kadangi vienas iš svarbiausių Europos Sąjungos uždavinių yra skurdžiose šalyse išgyvendinti skurdą, skatinti darnų vystymąsi ir spręsti klimato kaitos klausimą. Neapsieita ir be Latvijos ambasados, nes tai yra mūsų kaimynė, Europos Sąjungos narė jau nuo 2004 m., šiais metais pirmą kartą pirmininkaujanti Europos Sąjungos Tarybai.
Europos dienos šventė „Padėdami kitiems, padėsime ir sau"Taip ir įgavo šventė pagreitį: vyko šalių ambasadų prisistatymai, prasidėjo varžytuvės, linksmybės, nuotaikingos ambasadų programos, žinių patikrinimas. Afrikos ambasada (Šilutės Pamario pagrindinė mokykla, 4b kl., mokytoja Virginija Macijauskienė) visus dalyvaujančius šventėje užkrėtė afrikietiško šokio ritmu, kuriam neliko nė vieno abejingo. Nuo jų neatsiliko ir Moldovos ambasada (Šilutės Pamario pagrindinė mokykla, 4c kl., mokytoja Laimutė Akucevičienė). Jų atliekamas moldaviškas šokis savo temperamentu nenusileido afrikietiškajam ritmui. Latvijos ambasada (Šilutės Žibų pradinė mokykla, 3b kl., auklėtoja Vilma Eglynienė) susirinkusius mokė kalbėti latviškai. Ukrainos ambasados (Šilutės Žibų pradinė mokykla, 4b kl., auklėtoja Regina Chockevičienė) prisistatymo metu išgirdome pačius svarbiausius dalykus apie šią šalį. Gruzijos ambasada (Šilutės socialinių paslaugų centras, projekto „Mes visur kartu” dalyviai, socialinės darbuotojos Indrė Lekavičiūtė, Aurelija Mišeikienė bei socialinio darbuotojo padėjėja Lina Skripkauskienė) visus nustebino gruziniškais galvos apdangalais ir įdomiais faktais apie šią šalį.
Europos dienos šventė „Padėdami kitiems, padėsime ir sau"Po linksmų ir išradingų prisistatymų visi buvo pakviesti į proto mankštą „ES šalių bendradarbiavimo labirinte”. Ambasadų komandos tikrinosi žinias testu, kurį sudarė net trisdešimt klausimų. Tuo pačiu metu žiūrovai pakviesti sudalyvauti viktorinoje „Atrask Europą Šilutėje” ir taip užsidirbti saldžiųjų prizų. Be jų neliko nė vienas mažasis dalyvis.
Po įtemptų, bet ir labai linksmų kovų, kol komisija skaičiavo balus, kiekvienas norintis galėjo sudalyvauti draugystės šokyje-žaidime. Į sceną buvo pakviesti bibliotekos jauniųjų knygos bičiulių būrelio „Galvočiukai” nariai, kurie kūrė įvairias improvizacijas, taip įtraukdami visus į linksmą šokio-žaidimo šėlsmą.
Komisijai paskelbus rezultatus vyko ambasadų apdovanojimai, buvo teikiamos padėkos bei prizai.
Po to visi buvo pakviesti pasiklausyti Šilutės pirmosios gimnazijos estradinės grupės ir Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos estrados studijos koncertų. Renginio metu susirinkusieji galėjo pasigrožėti Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro mokinių darbų paroda „Šilutės architektūriniai akcentai” (mokyt. Aurimas Liekis) bei paroda „Keliaujantys po saule Lietuvos”, kurioje eksponuojamos jaunųjų turistų ir keliautojų būrio „Vedlys” žygių fotografijos.
Europos dienos šventė „Padėdami kitiems, padėsime ir sau"Vakare vyresnieji bibliotekos lankytojai bei Šilutės miesto gyventojai pakviesti į vystomojo bendradarbiavimo veiklos pristatymo vakarėlį „Karčema ir Afrikoj karčema”. Renginio pradžioje kolekcininkas, knygų leidėjas ir keliautojas Saulius Stankevičius pristatė virtualią fotografijų parodą ir pasidalino savo įspūdžiais apie Afrikos šalį Egiptą. Vėliau renginio dalyviams vedėja uždavė klausimą: „Ar niekad nesusimąstėte, kad Lietuva ir lietuviai galėjo būti atsiradę visai ne iš senųjų baltų, o iš senųjų afrikiečių genčių? Kodėl Afrika?”. Ji susirinkusiems įrodė jog lietuviai ir afrikiečiai turi labai jau daug panašumų savo gyvenime ir buvo parodyti tikrų tikriausi faktai. Vakarėlio metu susirinkusius linksmino kantri muzikos grupė „Karčema”.
F. Bajoraičio viešoji biblioteka dėkinga renginių programą finansavusiai Europos Komisijos atstovybei Lietuvoje, projekto partneriams ir informaciniams rėmėjams.

 

Visas renginio nuotraukas galite rasti foto galerijoje.

 Europos dienos šventė „Padėdami kitiems, padėsime ir sau"Europos dienos šventė „Padėdami kitiems, padėsime ir sau"Europos dienos šventė „Padėdami kitiems, padėsime ir sau"Europos dienos šventė „Padėdami kitiems, padėsime ir sau"Europos dienos šventė „Padėdami kitiems, padėsime ir sau"Europos dienos šventė „Padėdami kitiems, padėsime ir sau"Europos dienos šventė „Padėdami kitiems, padėsime ir sau"Europos dienos šventė „Padėdami kitiems, padėsime ir sau"Europos dienos šventė „Padėdami kitiems, padėsime ir sau"Europos dienos šventė „Padėdami kitiems, padėsime ir sau"Europos dienos šventė „Padėdami kitiems, padėsime ir sau"Europos dienos šventė „Padėdami kitiems, padėsime ir sau"Europos dienos šventė „Padėdami kitiems, padėsime ir sau"Europos dienos šventė „Padėdami kitiems, padėsime ir sau"Europos dienos šventė „Padėdami kitiems, padėsime ir sau"Europos dienos šventė „Padėdami kitiems, padėsime ir sau"Europos dienos šventė „Padėdami kitiems, padėsime ir sau"Europos dienos šventė „Padėdami kitiems, padėsime ir sau"Europos dienos šventė „Padėdami kitiems, padėsime ir sau"Europos dienos šventė „Padėdami kitiems, padėsime ir sau"Europos dienos šventė „Padėdami kitiems, padėsime ir sau"

Spausdinti
Facebook komentarai