Vilkyčių bibliotekoje vyko 10-tas tremtinių susitikimas „To nepamiršim…”

Vilkyčių bibliotekoje vyko 10-tas tremtinių susitikimas „To nepamiršim..."2015 m. birželio 17 d., Palmyra Jančauskienė

Birželio 12 dieną Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vilkyčių filialo darbuotojos sukvietė buvusius tremtinius paminėti „Gedulo ir vilties” dieną. Šiuo renginiu jie kiekvienais metais pagerbia savo draugus, kurie jau ilsisi neaprėpiamuose toliuose, ir pasidalija savo skaudžia patirtimi bei sunkia dalia.

Susirinkę svečiai jau dešimtą kartą uždegė tradicinį „Gedulo ir Vilties” žibintą, kurio simbolinė šviesa suteikia galimybę iš naujo atgaivinti sunkaus gyvenimo tremtyje atsiminimus.
Susitikime dalyvavo Irkutsko tremtinys, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininko pavaduotojas, Šilutės skyriaus pirmininkas, Ipolitas Vasiliauskis. Jis papasakojo apie savo mamos pergyvenimus, sunkų darbą Sibiro tolybėse.
Renginio metu buvo rodomi dokumentiniai filmai apie Vilkyčių tremtinių pasakojimus, užfiksuotus ankstesnių susitikimų metu. Filmuota medžiaga išlieka, kaip palikimas jaunesnėms kartoms.
Susitikimo metu bibliotekoje vyko dviejų klaipėdiečių: Joanos Kaktavičienės tapybos ant šilko darbų ir Pranės Kaminskienės skiautinių paroda.

Vilkyčių bibliotekoje vyko 10-tas tremtinių susitikimas „To nepamiršim..." 

Spausdinti
Facebook komentarai