Literatūrinis ruduo Vilkyčių bibliotekoje

DSCF84342015 m. rugsėjo 21 d., Sandra Genienė

Rugsėjo 10 dienos popietę Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vilkyčių filiale vyko susitikimas su tradicinio tarptautinio literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…” dalyviais. Jame dalyvavo Stasys Mėlinauskas – ilgametis žurnalistas, publicistas, knygos „Macikai: sugrįžimas atminties takais” autorius ir Pranas Avižinis – istorikas, Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos direktorius, knygos „ Kalėjime 60 metų” autorius.

Rašytojai dalijosi savo patirtimi bei įspūdžiais, kuriuos patyrė rinkdami istorinius faktus, nagrinėdami archyvinius dokumentus bei žmonių pasakojimus rengiamoms knygoms. Šie leidiniai, kaip teigia patys autoriai, atskleidžia žmonių likimus Mažojoje Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo ir pokario laikotarpiu.
Su literatūrinio rudens dalyviais turėjo galimybę pabendrauti ir bibliotekos skaitytojai. Jie susidomėję klausėsi P. Avižinio pasakojimo apie Klaipėdos krašte veikusius penkis kalėjimus, kuriuose buvo kalinami įvairius nusižengimus padarę vietiniai bei keliaujantys prekeiviai – kontrabandininkai. Susirinkusiems moksleiviams kilo klausimas, kokios prekės buvo laikomos kontrabandinėmis. Apie tai plačiau galima sužinoti perskaičius P. Avižinio išleistą knygą „Kalėjime 60 metų”.

DSCF8430

DSCF8430

Spausdinti
Facebook komentarai