Penktąjį kartą paskelbta akcijos „Knygų Kalėdos” pradžia

Su LR prezidente. Antra iš kairės Sandra Jablonskienė, Lietuvos bibliotekininkų draugijos Šilutės skyriaus pirmininkė2015 m. gruodžio 1 d., Sandra Jablonskienė Lietuvos bibliotekininkų draugijos Šilutės skyriaus pirmininkė

Lapkričio 27 d. Baltojoje salėje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su vaikais įžiebė Kalėdų eglę ir paskelbė akcijos „Knygų Kalėdos” pradžią. Į šventę buvo pakviesti ir bibliotekininkai, aktyvūs „Knygų Kalėdų” akcijos dalyviai iš visos Lietuvos.
Sveikindama visus susirinkusius ir skelbdama „Knygų Kalėdų” pradžią Prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė: „Skaitanti Lietuva – stipri Lietuva. Knyga moko mus pažinti pasaulį, suprasti ir atjausti. Ji įkvepia mylėti savo šalį. Todėl skaitykime, dovanokime ir dalinkimės knygomis su tais, kuriems jų labiausiai trūksta”.

Penktojo „Knygų Kalėdų” gimtadienio proga Prezidentūroje surengtas specialus „Lietuvos tūkstantmečio vaikų” žaidimas. Jame savo jėgas išbandė gimnazistai iš Šeduvos gimnazijos, Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos, Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos ir Utenos Aukštakalnio progimnazijos. Komandoms teko atsakyti į sunkius ir suktus Prezidentės, Benedikto Vanago, Marijono Mikutavičiaus, rašytojo Kęstučio Kasparavičiaus, Sigutės Chlebinskaitės, Sauliaus Prūsaičio ir Rūtos Meilutytės klausimus. Radistai Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius uždavė klausimus ne tik komandoms, bet ir Baltojoje salėje buvusiems mažiesiems skaitytojams. Kalėdinę nuotaiką kūrė ir savo muzikinius kūrinius dovanojo Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinis ansamblis „Jazz Island”, Monika Linkytė ir Justė Arlauskaitė-Jazzu.
Akcija šiais metais ne tik kviečia dovanoti naujų vaikų ir jaunimo knygų šalies bibliotekoms, bet ir pristato naują iniciatyvą „Knygų Kalėdų savanoriai”. Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka, įsijungdama į šią akciją, maloniai kviečia dovanoti knygas Pamario krašto bibliotekoms ir dalyvauti „Knygų Kalėdų” renginiuose. Ateikite ir atsiveskite savo draugus. Linkime Jums puikaus laiko bei džiugių šventinių akimirkų kartu su knyga, draugu, bendraminčiu…

 

Spausdinti
Facebook komentarai