Ažūrinis snaigių grožis Kristinos Stasės Mažukaitienės karpiniuose

Ažūrinis snaigių grožis Kristinos Stasės Mažukaitienės karpiniuose2015 m. gruodžio 2 d., Daiva Jucikaitė

Lapkričio pavakarę šilutiškiai, besidomintys karpinių menu, buvo pakviesti į Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vykusį prieškalėdžio vakarą „Snaigių fantazija” su kraštiete tautodailininke, karpinių meistre Kristina Stase Mažukaitiene (Klaipėda). Vakaro svečiams autorė pristatė snaigių karpinių parodą bei 2013 m. išleistą knygą „Snaigių fantazija. Iškirpkite ir Jūs”, dalinosi mintimis apie save, kūrybą ir pomėgį jausmus, mintis išreikšti karpant bei galimybę iš arčiau pamatyti ir pažinti nuostabius ažūrinius šalčio kūrinius – snaiges.

Ažūrinis snaigių grožis Kristinos Stasės Mažukaitienės karpiniuoseKristina Stasė Mažukaitienė gimė Šilutėje, mokėsi Žemaičių Naumiesčio vidurinėje mokykloje, baigė Klaipėdos medicinos mokyklą. Šiuo metu gyvena ir kuria Klaipėdoje. 1990 m. tapo Lietuvos tautodailininkų sąjungos Klaipėdos Žemaitijos skyriaus nare. Pasak autorės, meninę gyslelę ji paveldėjo iš savo giminės, kuri buvusi naginga. Augusi dievdirbių šeimoje, popieriniais karpinio stebuklais ir ornamentais susižavėjo dar vaikystėje. Šis iš vaikystės atėjęs noras karpyti, jai tapo ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir savęs savirealizacija. Tautodailininkė ypač mėgsta karpyti snaiges, kurių sukūrė tūkstančius. Artėjant Kalėdoms, jos karpytomis snaigėmis puošiamos įvairios erdvės. Kraštietė papuošė ir Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos langą, sukurdama žiemiškų ažūrinių karpinių paveikslą, taip suteikdama šilutiškiams šventišką nuotaiką.
Ažūrinis snaigių grožis Kristinos Stasės Mažukaitienės karpiniuoseViešosios bibliotekos Palėpėlėje eksponuojama menininkės karpinių paroda „Snaigių fantazija” yra jos pirmoji paroda gimtojoje Šilutėje, nors įvairiose parodose Vilniuje, Klaipėdoje ir kt. dalyvauja jau nuo 1988 m. Kraštietė karpinių meistrė parodoje „Snaigių fantazija” eksponuoja įvairių formų bei stilių autorines snaiges. Ažūrinėmis snaigėmis, tarsi krentančiomis iš viršaus, ji papuošė ir visą Palėpėlės erdvę. Kristinos snaigės išsiskiria smulkiu raštu, subtilumu, lengvumu, įvairumu. Jų raštuose pastebimi rūtų šakelių, paukščių, angelų ir kiti motyvai. Parodoje galima išvysti ir kitokių popieriaus nėrinių: langų, lentynėlių, indaujų puošmenų, karpytų servetėlių.
Tūkstančiai snaigių iš kraštietės namų pasklido po Klaipėdos ir gimtojo Pamario kraštą, pasiekė Ameriką, Didžiąją Britaniją, net tolimąją Australiją, jos kurtomis snaigėmis ir jų karpymo stilistika susidomėjo kinai.
Iki sausio 6 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pastogėlėje (Tilžės g. 10, IV aukštas) bus galima džiaugtis kraštietės Kristinos Stasės Mažukaitienės autorinėmis snaigėmis, išsiskiriančiomis nepaprastu smulkmeniškumu, daugiafigūrėmis, sudėtingomis kompozicijomis, kuriose dera ir tradicija, ir savita meninė raiška.

 Ažūrinis snaigių grožis Kristinos Stasės Mažukaitienės karpiniuoseAžūrinis snaigių grožis Kristinos Stasės Mažukaitienės karpiniuoseAžūrinis snaigių grožis Kristinos Stasės Mažukaitienės karpiniuose

Spausdinti
Facebook komentarai