Popietė su tautodailininke Terese Lorenčiene

SAM 34012016 m. sausio 13 d., Danutė Adomavičienė

Naujus metus pradėti Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filialas pakvietė kartu su kraštiete tautodailininke Terese Leciūte-Lorenčiene. Žvarbią sausio 8-osios popietę vyko jos karpinių ir literatūrinės kūrybos pristatymas. Krašto papročius ir tradicijas puoselėjanti autorė pristatė savo knygą „Iš kartos į kartą“. Knygelėje sudėta apie 30 legendų, padavimų ir pasakojimų, užrašytų žemaičių tarme. Visus šiuos kūrinėlius autorė išgirdo iš savo šeimos narių. Trumpi pasakojimai apie Didžiosios ir Mažosios Lietuvos vietovių atsiradimo istorijas sužavėjo susirinkusiuosius. Susitikimas su tautosakos puoselėtoja ir pasakotoja T. Lorenčiene neprailgo. Skaitomus padavimus keitė skambanti akordeono muzika, atliekama jos vyro Eriko Lorenčo.

Susitikimo metu eiliuotoja džiugino ne tik tarmiškai skaitomais pasakojimais, bet ir linksmomis ištraukomis iš naujausios savo knygos „Mes karpome, vaidiname, deklamuojame”. Šis leidinys ypač naudingas darželių darbuotojams, mokyklų pedagogams ir tiems, kuriuos domina teatras. Originalūs autorės eilėraščiai ir pjesės paįvairins dramos būrelių repertuarus, pagyvins šventes. Knyga iliustruota įspūdingais autorės karpiniais. Nenuostabu, kad visą gyvenimą pradinių klasių mokytoja dirbusi Teresė Lorenčienė supranta, kas mokinukams gali būti įdomu ir naudinga. Jų noras vaidinti ir geriau suvokti eiliuotą tekstą ne kartą jai padėdavo darbe.

Renginyje dalyvavę vaikai išmoko Šilutės krašto muzikinį žaidimą, kurį eiliuotoja prisiminė iš savo vaikystės. Autorė su pasididžiavimu pasidalijo džiugia žinia, kad jos vaidinimai statomi ir kitose šalyse. Romoje gyvenantys lietuviai sukūrė muziką jos parašytai pjesei. Tai buvo nemažas įvertinimas ir paskatino autorę toliau rašyti pjeses vaikams. Naujoje knygoje galima rasti ir nemažai autorės eilėraščių.

SAM 3415Teresė Lorenčienė žinoma ir kaip tautodailininkė. Jos sukurtų karpinių paroda pristatyta bibliotekos lankytojams. Karpiniuose vyrauja gamtos motyvai. Autorės darbai eksponuoti ne tik Lietuvoje, bet ir Airijoje, Vokietijoje. Teresės Lorenčienės karpinių fotografijos publikuojamos neseniai pasirodžiusiame almanache „Tautodailė“ – tai Felikso Marcinkaus sudarytas leidinys „Lietuvos ir pasaulio karpinių menas“.

Visiems buvo įdomu išvysti karpinių kūrimo procesą, todėl autorė su pasimėgavimu kūrė juos susirinkusiųjų akyse ir dovanojo.

Atsisveikinant autorei palinkėta gerų, kūrybingų metų. Teresės Lorenčienės karpinių parodą Pašyšių bibliotekos lankytojai galės aplankyti iki vasario 4 dienos.

 

Spausdinti
Facebook komentarai