Neformalaus vaikų švietimo programa „Jaunieji krašto tyrėjai”

Neformalaus vaikų švietimo programa „Jaunieji krašto tyrėjai"2016 m. sausio 21 d., Vaida Nausėdaitė

Praėjusių metų spalio–gruodžio mėnesiais Kintų pagrindinės mokyklos mokiniams buvo pasiūlyta 12 neformalaus vaikų švietimo programų. Viena iš jų – Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo vyresniosios bibliotekininkės Vaidos Nausėdaitės pateikta programa „Jaunieji krašto tyrėjai”. Tai nauja turizmo ir kraštotyros krypties programa Kintuose. Pagrindinis šios programos tikslas –paskatinti jaunų žmonių norą pažinti savo kraštą bei mokėti jį pristatyti atvykusiam turistui.

Susitikimų metu mokiniai ieškojo, rinko informaciją iš įvairių šaltinių – knygų, periodinių leidinių, internetinių žinynų, aplankydami aprašomas vietas. Pasidalinę grupelėmis surinktą informaciją jie susistemino ir apipavidalino. Rezultatas – išleistas lankstinukas apie Kintų miestelio lankytinas vietas, apgyvendinimo bei maitinimo įstaigas. Ugdydami ir atskleisdami savo kūrybiškumą programos dalyviai kūrė pagrindinės Kintų miestelio gatvės maketą, kuriame pažymėti turistui reikalingi objektai.
Užsiėmimų metu vyravusi draugiška atmosfera, tarpusavio supratimas mokė vaikus dirbti komandoje ir individualiai, ugdyti kruopštumą, kūrybiškumą, draugiškumą, bendradarbiavimą. Jie ne tik mokėsi, bet ir mokė vieni kitus. Mokiniai džiaugėsi galimybe lankyti naują būrelį, išbandyti save kitoje veikloje, bet labiausiai juos džiugino jų darbo rezultatai – maketas ir lankstinukai, kurių kiekvienas gavo dovanų, likusieji bus dovanojami bibliotekoje apsilankantiems turistams. Tai padės jiems lengviau orientuotis miestelyje ir jo apylinkėse, o jaunieji krašto tyrėjai galės pabūti jų gidais.

Neformalaus vaikų švietimo programa „Jaunieji krašto tyrėjai"

Spausdinti
Facebook komentarai