Tradicinė skaitymo skatinimo popietė „Gyvenu su knyga”

IMG_8933Įsibėgėjus naujiems metams Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko rajono 5–10 klasių mokinių skaitymo skatinimo popietė „Gyvenu su knyga”. Popietės tikslas – skatinti vaikų ir jaunuolių skaitymą, domėjimąsi literatūra, žinių troškimą, atradimų džiaugsmą, ugdyti raiškios kalbos įgūdžius, mokyti aiškiai dėstyti mintis.
Tradicinė skaitymo skatinimo popietė „Gyvenu su knyga”Popietės iniciatorius – Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyrius, renginio vadovė – šio skyriaus vedėjos pavaduotoja Rasa Žemailienė.
IMG_8959Popietę vedė draugiški ir šmaikštūs vedėjai – Šilutės pirmosios gimnazijos gimnazistai Milda Kiaupaitė ir Edvinas Sakalauskas (vad. Jolita Ežerinskė). Jie pasveikino susirinkusius aktyviausius rajono mokyklų skaitytojus, pakvietė pasidalinti mintimis ir pojūčiais, kuriuos suteikia knygų skaitymas. Jie prisiminė, kad ir ankstesniais metais dalyvaudavo šioje skaitymo popietėje. Tradicinė skaitymo skatinimo popietė „Gyvenu su knyga”Vedėjai išdalino dalyviams užduočių lapelius. Juose reikėjo išdėstyti mintis apie pomėgius, skaitymą ir knygas. Iš šių lapelių su dalyvių mintimis renginio pabaigoje bus susegta knygelė, kuri vėliau padovanota bibliotekai.
IMG_8972Savo nuomonę apie skaitymą pirmasis išsakė Šilutės pirmosios gimnazijos mokinys Deividas Žvirblis (2c kl.): „Kaip paskatinti skaityti mokinį, pavargusį nuo privalomų mokyklos skaitinių? Geriausias būdas – leisti rinktis knygą pačiam”. Deividas pristatė savo mėgstamą rašytoją Edmundą Malūką, kurio kūryba jį itin sužavėjo. Renginio metu jam buvo padovanotos šio autoriaus kelios knygos su autografu. Be to, šis jaunuolis ir visi renginio dalyviai turėjo galimybę telefonu pabendrauti su šiuo rašytoju ir išgirsti jo mintis bei palinkėjimus.
IMG_8979Monika Montvydaitė (6b kl.) iš M. Jankaus pagrindinės mokyklos (mokytoja Dalia Šulcienė) pristatė ne vieną savo pomėgį. Tradicinė skaitymo skatinimo popietė „Gyvenu su knyga”Ji daug skaito, muzikuoja ir kepa įspūdingus saldėsius. Anot jos, „Knygos – atgaiva sielai”. Susirinkusius popietės dalyvius ji pavaišino knygelės formos kepiniais. Monika teigė, kad po įtemptos dienos knyga jai suteikia atsipalaidavimo pojūtį.
Austėją Bendžiūtę (10 kl.) iš Katyčių pagrindinės mokyklos atlydėjo ne tik jos mokytoja Rasa Jonaitienė bet ir mama. Jai knyga yra neatsiejama gyvenimo dalis. Tradicinė skaitymo skatinimo popietė „Gyvenu su knyga”Ji yra perskaičiusi labai daug knygų apie jaunimo gyvenimą ir problemas, ypač ją sužavėjo John Green (Džono Grino) kūriniai. Pirmoji Austėjos perskaityta knyga – „Mano senelis buvo vyšnia” (Angela Nanetti), kuri ir sužadino jos norą skaityti.
IMG_8994Mokytoja Nijolė Sodonienė iš Kintų pagrindinės mokyklos atlydėjo net du savo mokinius –Ugnę Jankauskaitę (7 kl.) ir Paulių Bakutį (8 kl.). Ugnė nuo vaikystės skaito pasakas, vėliau pamėgo nuotykių literatūrą, šiuo metu ji skaito detektyvus. Ji apie savo skaitymą mano, kad skaitys visą gyvenimą. Iš perskaitytų knygų jai labiausiai patiko „Heroinas” (Melvin Burgess), nes joje gvildenami santykiai su tėvais. Tradicinė skaitymo skatinimo popietė „Gyvenu su knyga”O Paulius kalbėjo apie knygų privalumus, minusus ir apie tai, kodėl verta skaityti knygas. Jis mano, kad knygos padeda žmogui mąstyti, kalbėti, mokytis, kurti idėjas. IMG_9001Paulius mėgsta skaityti nuotykių, fantastinę literatūrą, detektyvus. Jo mėgstamiausias žanras – nuotykių knygos, kuriose pilna įvairiausių situacijų. Jam ypač patiko knyga „Karo žirgas” (Michael Morpurgo).
Lukas Žygaitis (10 kl.) iš Juknaičių pagrindinės mokyklos (mokytoja Zoja Jurkuvienė) daug laiko skiria sportui, bet jo atranda ir skaitymui. Nežiūrint to, kad yra labai išrankus knygoms, jis suranda savo mėgstamą literatūrą ir su malonumu ją perskaito. Luką itin sužavėjo ir tapo kultine knyga „Heroinas” (Melvin Burgess), kurią labai išsamiai pristatydamas nepamiršo pakalbėti ir apie autorių. Jis rekomenduoja šitą kūrinį perskaityti ir kitiems, nes knyga itin turtinga gyvenimiška patirtimi.
IMG_9011Tradicinė skaitymo skatinimo popietė „Gyvenu su knyga”Ainius Savickas (6b kl.) iš Pamario pagrindinės mokyklos (mokytoja Reda Bernotienė) pradėjo skaityti šešerių metų, buvo pats geriausias skaitytojas klasėje. Jam labiausiai įsiminė Astridos Lindgren knyga „Pepė Ilgakojinė”. Vėliau jam labai gerą įspūdį paliko knyga „Ragana Lilė ir futbolas” (Knister). Ją Ainius gavo gimtadienio proga. Šią knygą jis patartų skaityti mergaitėms, kurios domisi futbolu: „Žodžiu, berniukiškoms mergaitėms”. Jis pristatė ir labiausiai nepatikusią knygą, kurią skaitė gal pusę metų. IMG_9019Dažniausiai Ainius skaito humoristines knygas ir tik berniukams skirtas knygas. Tradicinė skaitymo skatinimo popietė „Gyvenu su knyga”Renkasi knygas, turinčias mažiausiai 350 puslapių. Anot jo, yra knygų, kurios visai netinka skaityti berniukams ir atvirkščiai. Jis siūlo skaityti knygas visiems, todėl, kad, jo nuomone, skaitydamas žmogus tampa protingesnis.
Ingrida Ramanauskaitė (1c kl.) iš Šilutės pirmosios gimnazijos (mokytoja Lina Liepinienė) perskaitė laišką žmonėms, kurie nemėgsta skaityti. Savo laišku ji norėtų paskatinti skaityti, ypač grožinę literatūrą, ypač lietuvių literatūrą, nes, jos manymu, lietuvių autoriai parašo labai gerų knygų. Ją žavi lietuvių rašytojas Vytautas Račickas. Plačiau ji pristatė knygas „Baltos durys” bei „Aš, dviratis, pirmoji meilė ir sumuštiniai su sliekais”.IMG_9040
Tradicinė skaitymo skatinimo popietė „Gyvenu su knyga”Popietę užbaigė Mantė Maselskytė (7c kl.) iš Pamario pagrindinės mokyklos (mokytoja Elvita Andriulionienė), kuri labai mėgsta skaityti, bet ypač susižavėjo Ransom Riggs knyga „Ypatingų vaikų namai”. Pasak jos, ši knyga tiems, kurie ieško kažko nepaprato, žavingo ir netgi truputėlį bauginančio. „Minėta knyga gali būti būtent tai, ko jūs ieškote, tai istorija, kuri yra pasakojama ne tik žodžiais, tačiau ir nuotraukomis, kurios yra… nespalvotos… keistos… ir tikros ar netikros?” – įspūdžiais dalijosi Mantė.
Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Rasa Žemailienė už norą dalintis skaitymo džiaugsmu nuoširdžiai padėkojo mokytojams, padėjusiems mokiniams pasirengti skaitymo popietei, o skaitovams įteikė padėkos raštus.
Vėliau Donatas Dobilinskas, F. Bajoraičio viešosios bibliotekos specialistas, svečiams pristatė projektą „Bendruomenės „HUB’as” bibliotekoje „Atrask savo saviraiškos kodą” ir jo įgyvendinimo pirminius rezultatus bei pakvietė visus norinčius jame dalyvauti.

IMG_9059 IMG_9072 IMG_9136 IMG_9140

Spausdinti
Facebook komentarai