Skaitymai „Ilga ir kūrybinga kelionė”

SAM_5147Vasario 23 d. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio Šylių skyriaus mokiniai, lydimi pedagogių V. Pocienės ir A. Jonikaitienės, rinkosi į Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Šylių filialą, kur vyko skaitymai ,,Ilga ir kūrybinga kelionė”, skirta vokiečių kalbininko, tautosakininko, pasakininko Vilhelmo Grimo 230-osioms gimimo metinėms.
Vaikystėje daugelis skaitė ne vieną brolių Grimų pasaką. Šiais laikais pasakininkai daugiausia žinomi dėl surinktų pasakų, tačiau jie taip pat buvo talentingi kalbininkai ir istorikai. Jau Grimų laikais jų pasakų rinkiniai buvo labai populiarūs, tačiau ir po jų mirties ši šlovė neišblėso. Iki šių laikų jaunieji skaitytojai mielai skaito jų pasakas.
Brolių Grimų pasakos išverstos į daugiau nei 160 pasaulio kalbų. Daugiausia pasakose išreiškiamos žmonių svajonės, jose lengvai įveikiami nepritekliai, priešai ir visada laimi tiesa, dora bei gėris.
Jaunieji skaitytojai renginio metu pasiklausė brolių Grimų pasakų įrašų, o vėliau aptarė išgirstus kūrinius ,,Šiaudas, žarija ir pupa”, ,,Mėnuo”, ,,Žmogus ir velnias”. Labiausiai susirinkusiems patiko pasaka ,,Mėnuo”, nes ji labiausiai pralinksmino, juk neįmanoma nukabinti mėnulio iš dangaus.
Aptardami brolių Grimų pasakas vaikai prasmingai praleido laiką bibliotekoje ir nemažai sužinojo apie garsųjį pasakininką.

SAM_5149

Spausdinti
Facebook komentarai