Susitikimas su Juozu Šikšneliu ir Juknaičių bibliotekos globėja

P1060226

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filiale svečiavosi rašytojas, skulptorius, Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešosios bibliotekos direktorius Juozas Šikšnelis. Rašytojas, skaitytojams dar žinomas kaip Raidas Dubrė, apie save sako: „Esu trilypis – rašytojas, bibliotekininkas, skulptorius“. Jis susirinkusiems pristatė savo sukurtų darbų parodą „Baibokai ir jų lazdos“.
Svečias papasakojo, kas yra tie akmeniniai ir mediniai baibokai užmerktomis akimis, turintys skirtingas formas, veidus ir charakterius, ir kokios baibokų lazdos. Jis atviravo, kad nedrįsta savęs vadinti skulptoriumi, o savo darbų – skulptūromis. Tą pavadinimą palieka žmonėms, baigusiems mokslus ir turintiems diplomus, todėl savo darbus apibūdina žodžiu „baibokai“. J. Šikšnelis paaiškino, kad patikrinus internete, žodžio „baibokas“ reikšmė yra išdykęs vaikas. Tai prajuokino jaunuosius renginio dalyvius.
„Pažiūrėjus į skulptūras matyti, kad jos užsimerkusios. Daugelis kritikų, kurie vertina mano darbus, sako, kad čia iš budizmo kilę motyvai, bet taip nėra – aš tiesiog nemoku jų išskaptuoti“, – atviravo autorius.
J. Šikšnelis papasakojo apie savo gyvenimą ir kasdienybę, apie tai, kad nemaža dalis skulptūrų yra jo tėviškėje Dzūkijoje, Švendubrėje. Daug skulptūrų išdovanota, daug dingusių, pavogtų: „Blogų darbų juk niekas nevagia“,– juokėsi skulptorius.
Juozas Šikšnelis tęsė susitikimą kalbėdamas apie savo parašytus romanus, apysakas, noveles ir detektyvus. Pasakojo, kad rašyti pradėjo sulaukęs brandaus amžiaus. Pirmoji knyga „Štilis“ išėjo 1991 m.
„Jeigu manęs paklausia kokiu savo kūriniu labiausiai didžiuojuosi, aš atsakau, kad, be abejonės, tuo, kurį dar kada nors sukursiu“, – dažnai užduodamą klausimą pakomentavo rašytojas.
Ne vieną apdovanojimą už literatūros kūrinius pelnęs rašytojas renginio pabaigoje dalyviams paskaitė savo naujausius, trumpus, humoro nestokojančius tekstus.
J. Šikšnelis Juknaičių bibliotekos skaitytojams padovanojo knygų.
Renginio metu pristatyta Juknaičių bibliotekos globėja. Biblioteka prisijungia prie projekto „Bibliotekos pažangai’ 2″ iniciatyvos „Atrask vaikystės biblioteką“. Šios iniciatyvos tikslas – bibliotekoms išsirinkti globėjus ir su jų pagalba skatinti bendruomenes burtis bibliotekoje ir vykdyti įvairaus pobūdžio veiklas.
Juknaičių bibliotekos globėja mielai sutiko būti Juknaičių bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė. Tai įdomus bei iniciatyvus, veiklus žmogus, galintis ir norintis prisidėti prie bibliotekos vykdomų veiklų. Ji savo pavyzdžiu skatina vietos bendruomenę, ypač jaunąją kartą, būti aktyvesniais. Bibliotekos globėja ne vienerius metus vykstant akcijai „Knygų Kalėdos“ yra dovanojusi Juknaičių bibliotekai knygų.

P1060225 P1060222 P1060220

Spausdinti
Facebook komentarai