Paskaita „Gyvenimas yra gražus“ Vainuto bibliotekoje

PIC_1405

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vainuto filiale balandžio 20 d. vyko paskaita „Gyvenimas yra gražus“, skirta Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei.

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė paskaitą vesti pakvietė VšĮ „Individualus augimo centras“ psichologę Liliją Vitkauskienę. Ji įtaigiai ir nuotaikingai klausytojams papasakojo, kas yra psichologinė branda, kuo skiriasi brandi asmenybė nuo nebrandžios. Anot jos, dažnai dėl kylančių konfliktų esame patys kalti, nes neteisingai, nepagarbiai bendraujame. Psichologė paaiškino, kokie yra konfliktų sprendimo būdai, kaip valdyti sukeltą pyktį.

Ypatingas dėmesys skirtas bendravimui su vaikais. Svarbu, kad tarp suaugusiųjų ir vaikų nebūtų įtampos ir pykčių. Kiekvienas sužinojo, kokiame metų laike šiuo metu gyvena ir kaip tą laiką pakeisti į gerą, jei esi blogame. Iš pradžių nedrąsiai, o vėliau linksmai paskaitos dalyviai atliko praktines užduotis, kurių metu turėjo galimybę geriau pažinti save, sužinoti, ar kaupia neigiamus jausmus ir kaip juos išreiškia.

Bibliotekos lankytojai už suteiktas naudingas žinias, pamokymus kaip džiaugtis gyvenimu, atsidėkojo psichologei Lilijai Vitkauskienei ir Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorei Virginijai Vaivadaitei. Vainuto neįgaliųjų draugijos nariai joms dovanojo gėles ir savo rankomis pagamintas žvakes, o Juzefa Palubinskienė iš Balčių kaimo – savo nupieštą paveikslą.

PIC_1408 PIC_1401 PIC_1398

Spausdinti
Facebook komentarai