„Robotikos“ užsiėmimai Pašyšių bibliotekoje

IMG_5399

Robotika – tai mokslas apie robotus ir išmaniąją techniką. Jis ypač išpopuliarėjęs Japonijoje, tačiau jo virusas jau pasklido po visą pasaulį. Pastaraisiais metais robotika sparčiai populiarėja ir Lietuvoje Labai smagu, kad ir mūsų vaikai gali susipažinti su robotais.

IMG_5447Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka įgyvendindama projektą „Bendruomenės „Hub’as“ bibliotekoje „Atrask savo saviraiškos kodą“ jau nuo 2015 metų  vykdo neformalaus ugdymo užsiėmimus „Elektronikos kodas“. Ši veikla yra skirta vaikų ir jaunimo ugdymui, besidomintiems elektronikos pagrindais ir eksperimentais, elektroniniu konstravimu, robotų kūrimu ir programavimu. Tokie užsiėmimai gegužės 17 d. vyko Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filiale. Užsiėmimo metu vyresnysis bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Donatas Dobilinskas, supažindino vaikus su robotų kūrimo principais, jų programavimu norimai užduočiai atlikti. 3 val. trukmės užsiėmime Pašyšių pagrindinės mokyklos 6-10 klasių mokiniai, rinko LEGO konstruktorių pagal norimą modelį, vėliau robotą, programavo, kad jis galėtų atlikti paprastus veiksmus, kaip pavyzdžiui, pavažiuoti į priekį ir grįžti,  įveikti  įvairiausias kliūtis.

Renginį vainikavo finalinių robotų virvės traukimo  varžybos, kuriose dalyvavo vaikų komandos su savo kurtais robotais. Stipriausią robotą sukonstravo ir varžybų nugalėtojais tapo 6 klasės mokinių komanda.

Robotikos užsiėmimai reikalauja įvairių mokslų žinių, ugdo darbo komandoje įgūdžius, lavina loginį mąstymą, kūrybinį konstravimą. Tai ne tik turiningas laiko praleidimo būdas, bet ir puiki proto mankšta. Vaikai džiaugėsi, turėję galimybę įgyti praktinių gebėjimų, ir laukia kitų užsiėmimų, kuriuose galėtų gilinti elektronikos žinias, konstruoti.

IMG_5456 IMG_5423 IMG_5418

Spausdinti
Facebook komentarai