Vainuto šventė

Šaškių ir šachmatų turnyrai keliauja po Šilutės rajoną

Vainuto šventė

Birželio 25 d. Gardamo miestelyje vyko jau tradicine tapusi bendruomenės šventė „Kartu po pastoge“. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filialas šioje šventėje dalyvavo kaip partneris ir parengė programą, kurios metu dalyviai galėjo žaisti gigantiškų šaškių turnyre. Šios šaškės bei šachmatai įsigyti vykdant projektą „Inovatyvūs pramogadieniai kartu su biblioteka“. Šis projektas startavo Šilutės miesto gimtadienio proga ir dabar keliauja po seniūnijas miestelių ir kaimų švenčių metu.

Gigantiškų matmenų lenta ir didžiulės šaškės transformuoja šį klasikinį žaidimą į naują versiją, ne tik įdomią protams, bet ir keliančią žaidėjų bei žiūrovų šypsenas, susižavėjimą. Norint padaryti „ėjimą“, tenka iš tiesų prieiti ir perkelti šaškę. Galima žaisti asmeniškai arba komandomis, o tai kelia azartą ir norą nugalėti.

Gardamo miestelio šventės metu šiemet buvo įkurti bendruomenių kiemeliai, kuriuose bendruomenės nariai tarpusavyje varžėsi draugiškame šaškių turnyre. Aktyviausios buvo Pempiškės ir Ramučių kaimo bendruomenės.

Vainuto Joninių šventės metu, birželio 24 d., vyko ne tik gigantiškų šaškių, bet ir šachmatų turnyras. Po įtemtų kovų nugalėtoju tapo Valdas Nausėda, kuriam buvo įteiktas F. Bajoraičio viešosios bibliotekos prizas.

Šiemet gigantiškų šaškių bei šachmatų turnyrai jau praūžė Balčiuose, Ramučiuose ir Juknaičiuose.

Vainuto filiale prieš Joninių šventę vyko dar vienas renginys – „Baltų kelias“. Jo metu surengta edukacinė popietė „Suskyniau skynimą, supyniau pynimą“, skirta Joninių vainikams pinti. Šioje popietėje dalyvavo įvairaus amžiaus pynėjai. Šiemet talkino jaunimo klubo „Saulėtekis“ merginos ir jų vadovė Daiva Juraškienė. Mokantieji mokė nemokančius, dalijosi patirtimi. Prisiminti įvairūs Joninių papročiai, dainos, žaidimai, burtai. Joninių ąžuolų vainikai Vainuto miestelio Joninių šventės metu papuošė ne tik vainutiškius Jonus ir Janinas, bet ir atvykusius į šventę varduvininkus. Priemones vainikams pinti parūpino Vainuto seniūnija.

Vainuto Joninių šventė ramučių šventė2 Ramučių šventė1 BALČIŲ ŠVENTĖ2 BALČIŲ ŠVENĖ1

Spausdinti
Facebook komentarai