Skaitmeninio raštingumo mokymai „Internetas kasdienybėje“

mokymai_liepa

Šiandien keistai skamba, kai išgirsti, kad yra žmonių, kurie nemoka naudotis vienais populiariausių internetinių puslapių „Facebook“ ar „Google“. Daugelis, ypatingai jaunimas, nebeįsivaizduoja be jų kasdienybės – bendrauja su draugais, stebi artimųjų gyvenimus, daugelį atsakymų randa paieškos sistemoje „Google“, daug prekių randa internetinėse parduotuvėse ir be vargo užsisako jas su pristatymu į namus.

Visus, norinčius išbandyti šių interneto svetainių galimybes, liepos 12 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialas pakvietė į „Žinių kodo“ užsiėmimą  – skaitmeninio raštingumo mokymus „Internetas kasdienybėje“. Šie mokymai gyventojams vykdomi įgyvendinant F. Bajoraičio viešosios bibliotekos „Bibliotekos pažangai‘ 2“ projektą „Bendruomenės „HUB‘as“ bibliotekoje „Atrask savo saviraiškos kodą“.

Susirinkusieji buvo girdėję apie socialinį tinklą „Facebook“, paieškos sistemą „Google“, apie tai, kad galima apsipirkti internete, stebėti ir valdyti savo banko sąskaitas, apmokėti mokesčius ir pan. Tad mokymų tikslas buvo pagilinti turimas žinias ir išmokti tinkamai naudotis internetu kasdienybėje, sutaupyti savo laiką ir daugiau laiko vasaros metu skirti poilsiui. Mokymų dalyviai išgirdo pagrindines taisykles, kaip apsaugoti savo duomenis socialiniame tinkle, patarimus, kokia informacija dalintis, ką viešinti interneto erdvėje.

Paieškos sistemoje kiekvienas bandė rasti tai, ką norėjo:  kas skelbimų, kas receptų ar renginių kalendoriaus ieškojo. Mokymų dalyviai susipažino su elektroninės prekybos svetainėmis www.senukai.lt,  www.eurovaistine.lt. Jie analizavo pagrindines prekybos elektroninėje erdvėje ypatybes: ką reikėtų žinoti, ko vengti. Akcentuota tai, kad būtinai reikia pasitikrinti informaciją apie pardavėją, jei anksčiau jis buvo nežinomas, nes niekas nėra apsaugotas nuo apgavystės e. prekyboje.

Spausdinti
Facebook komentarai