Bibliotekoje pristatytos Europos Sąjungos programos „Erasmus+“ galimybės

Informacinio seminaro dalyviai

Informacinio seminaro dalyviai

Ketvirtadienio popietę Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje lankėsi Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros (toliau – JTBA) darbuotojos Vaiva Ružaitė ir Aistė Natkevičiūtė, kurios visus besidominčius supažindino su Europos Sąjungos programos „Erasmus+“ jaunimo sritimi. Informaciniame seminare dalyvavo jauni žmonės, jaunimo organizacijų atstovai, jaunimo darbuotojai ir su jaunimu dirbantys asmenys iš Šilutės, Klaipėdos ir Kretingos rajonų.

Informacinio seminaro dalyviai

Informacinio seminaro dalyviai

Įžanginėje dalyje seminaro dalyviams pristatytos ES programos „Erasmus+“ jaunimo srities priemonės, įvardintas tikslas – užtikrinti tarptautinio jaunimo bendradarbiavimo vystymąsi bei sėkmingą Lietuvos jaunimo dalyvavimą Europos Sąjungos programose jaunimui, gerinti jaunimo neformaliojo ugdymo ir darbo su jaunimu kokybę Lietuvoje. Susirinkusiems papasakota, kokios yra programos „Erasmus+“ atsiradimo ištakos, veiklos, pasiekimai. JTBA darbuotojos pateikė statistiką – vien 2015 m. buvo finansuotas 121 ES programos „Erasmus+“ jaunimo srities projektas 27 Lietuvos savivaldybėse.

Seminaro metu jaunimas sužinojo apie galimybes dalyvauti tarptautiniuose projektuose pagal jaunų žmonių mobilumo (jaunimo mainai, Europos savanorių tarnyba) ir jaunimo darbuotojų mobilumo programas. V. Ružaitė ir A. Natkevičiūtė apibūdino, kokie yra šių projektų skirtumai tikslo ir trukmės, dalyvių amžiaus atžvilgiu, ko reikia jaunam žmogui, norinčiam juose dalyvauti. Su jaunimu dirbantys seminaro dalyviai domėjosi, kaip įvairaus profilio organizacijos gali dalyvauti Europos savanorių tarnybos programoje, kaip susirasti partnerius tarptautiniams projektams, konsultavosi, kaip pildyti elektroninę projekto paraišką.

Visus, norinčius sužinoti daugiau apie ES programos „Erasmus+“ jaunimo sritį ar planuojančius teikti paraišką dėl finansavimo, kviečiame apsilankyti interneto svetainėje www.erasmus-plius.lt.

Vaiva Ružaitė (kairėje) ir Aistė Natkevičiūtė (dešinėje)

Vaiva Ružaitė (kairėje) ir Aistė Natkevičiūtė (dešinėje)

Spausdinti
Facebook komentarai