Literatūrinė-edukacinė popietė „Kaip keliauja laiškai“

p_20161007_121653

Spalio 9-ąją minima Pasaulinė pašto diena. Šia proga  Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filialo bibliotekininkė pakvietė Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Gardamo progimnazijos skyriaus ketvirtokus į literatūrinę-edukacinę popietę „Kaip keliauja laiškai“.

Sakoma, kad pašto svarba išaugo tada, kai tik žmonės išmoko kalbėtis ir pradėjo keliauti. Pirmieji komunikaciniai signalai buvo siunčiami dūmais, tik vėliau norimą žinią pradėjo nešti raiteliai ir pašto balandžiai. Iki mūsų dienų pašto pristatymo būdai turėjo labai įvairių formų – nuo pašto karvelių iki elektroninės platformos.

Susirinkę mokiniai klausėsi pasakojimo ir žiūrėjo skaidres ne tik  apie pašto atsiradimo istoriją, bet ir apie pašto ženklus. Jie mokėsi taisyklingai užsirašyti ant voko savo ir laiško gavėjo adresą bei užklijuoti pašto ženklą. Bibliotekininkė kiekvienam išdalino po voką ir pašto ženklą. Vaikai  turėjo užrašyti ant voko adresą ir įdėti į jį namuose parašytą laišką. Užklijavę  vokus mokiniai patraukė į Gardamo paštą, kur kiekvienas galėjo išsiųsti savo laišką draugui. Pašto darbuotoja kiekvienam įteikė po lankstinuką ir papasakojo apie savo profesiją. Pasibaigus edukaciniam užsiėmimui  vaikai išsiskirstė namo laukti paštininko, atnešančio jiems draugų parašytus laiškus.

p_20161007_121847 p_20161007_121842

Spausdinti
Facebook komentarai