Bibliotekos „HUB‘as“ pristatytas „Erasmus+“ programos dalyviams

 

img_6411

Spalio 27 d. Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje lankėsi jungtinė specialistų grupė iš Martyno Mažvydo Nacionalinės bibliotekos (Lietuva), Kultūros informacijos sistemų centro (Latvija), Oppland regiono bibliotekos (Norvegija), Skaitymo ir rašymo fondo (Olandija ir Belgija) ir Lenkijos.

Ši grupė lankydama Lietuvos bibliotekas renka informaciją apie jų veiklą, vykdo bibliotekų gerosios patirties stebėseną pagal Europos Komisijos „Erasmus+“ programos finansuotą projektą „Inovatoriai ir ugdytojai bibliotekose“. Šiuo projektu siekiama sukurti neformaliojo suaugusiųjų ugdymo metodologiją, kuri stiprins bibliotekų vaidmenį socialinių inovacijų, multikultūriškumo ir kūrybiškumo srityse. Projekto vykdytojas – Lenkijos informacinės visuomenės plėtros fondas. Projekto trukmė 2015 m. rugsėjis–2018 m. rugsėjis.

F. Bajoraičio viešoji biblioteka atitinka net du EK „Erasmus+“ programos finansuoto projekto „Inovatoriai ir ugdytojai bibliotekose“ keliamus kriterijus: socialinio inovatyvumo bei bendruomenės kūrybiškumo skatinimo. Šilutiškiai bibliotekininkai per projekciją, filmuotą medžiagą, svečius supažindino su biblioteka, jos teikiamomis tradicinėmis bei atnaujintomis paslaugomis ir veiklomis, baigiamus įgyvendinti inovatyvius projektus „Bendruomenės „HUB‘as“ bibliotekoje „Atrask savo saviraiškos kodą“ bei „Inovatyvūs pramogadieniai kartu su biblioteka“. Jiems buvo įdomu su kokias iššūkiais teko susidurti bibliotekos darbuotojams vykdant projektą „Bendruomenės „HUB‘as“ bibliotekoje „Atrask savo saviraiškos kodą“, kalbėta ir apie jo tęstinumą.

Svečius nustebino nedidelio regiono, tokio kaip Šilutė, bibliotekoje organizuojamų inovatyvių saviraiškos ir kūrybiškumo veiklų gausa ir įvairovė, kurias vartotojai gali rinktis pagal pomėgius individualiai ar grupėmis. Svečiams ypač didelį įspūdį padarė itin glaudi partnerystė su Lopšeliais-darželiais, pradinėmis ir pagrindinėmis mokyklomis, gimnazijomis, Nevyriausybinėmis organizacijomis, valstybinėmis įstaigomis, verslo atstovais, rajono vadovais, kt.

Atsisveikinant su svečiais buvo sutarta ir toliau tęsti tolimesnį bendradarbiavimą tarpusavyje kuriant ir skleidžiant inovatyvias idėjas bibliotekos veikloje.

img_6396 img_6366 img_6346 img_6338 img_6328

Spausdinti
Facebook komentarai