Kūrybos vakaras su tautodailininke ir knygų autore Terese Lorenčiene

pa280233

Spalio 28-osios pavakarę Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Inkaklių filialas inkakliškius pakvietė į susitikimą su tautodailininke, knygų autore Terese Lorenčiene.

Ilgametė lietuvių kalbos mokytoja jau didelę savo laisvalaikio dalį skiria tik kūrybai: karpiniams, poezijai, savo krašto padavimams fiksuoti, pjesėms vaikams kurti ir knygų leidybai. T. Lorenčienė užaugino penkis vaikus, iš kurių trys – lituanistai. Bibliotekos lankytojams viešnią ir jos kūrybą pristatė dukra – Šilutės  M. Jankaus pagrindinės mokyklos vyr. mokytoja Gailutė Stirbienė. Skambėjo posmai iš knygelių „Tik ilga ilgutėlė diena“, „Sugrąžink nors sekundę“.

Knygų autorė pristatė dvi paskutines savo išleistas knygas: „Iš kartos į kartą“ ir „Mes karpome, vaidiname, deklamuojame“. Tarmiškai perskaitė knygoje „Iš kartos į kartą“ publikuojamą padavimą apie Rusnės salos atsiradimą. Toje knygoje sudėti Šilutės krašto padavimai, užrašyti žemaitiškai ir bendrine lietuvių kalba. Autorė pasakojo, kur ir kada išgirdusi vieną ar kitą padavimą.

Antrojoje knygoje „Mes karpome, vaidiname, deklamuojame“ sudėti scenos vaizdeliai, pjesės ir eilėraščiai, skirti vaikams, pateikiama karpinių pavyzdžių. Tai, kad rašytojos sukurtos pjesės vaikams yra šmaikščios ir įdomios įtikino G. Stirbienės perskaityta ištrauka iš pjesės „Vilkas ir ožiukai“.

Susitikimo metu veikė T. Lorenčienės karpinių paroda, kurioje eksponuota per 50 įvairių darbų. Beveik visos knygos iliustruotos pačios rašytojos sukurtais karpiniais. Tautodailininkė prisipažino, kad pomėgį karpiniams jai įskiepijo dar močiutė, kuri karpydavo nuostabius karpinius ne tik iš popieriaus bet ir iš plono audinio. T. Lorenčienė išties mikliai karpo karpinius, tuo įsitikino ir patys renginio dalyviai . Ji kiekvieną apdovanojo čia pat sukurtais karpiniais.

Susitikime dalyvavę klausytojai liko sužavėti viešnios bendravimu, eilėmis ir karpinių grožiu. Visi su malonumu klausėsi G. Stirbienės raiškiai skaitomų eilių ir Eriko Lorenčo atliekamos akordeono muzikos.

pa280235 pa280227

Spausdinti
Facebook komentarai