Linksma popietė bibliotekoje

img_6228

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko Protų mūšis. Jame dalyvavo  septynios 3-4 klasių mokinių komandos iš Šilutės Martyno Jankaus ir Pamario pagrindinių mokyklų. Renginį organizavo svečiai iš Vilniaus Martyno Mažvydo viešosios bibliotekos.

Miesto pradinukams rudens atostogų metu nereikėjo kelti sau klausimo, ką veikti. Jie ruošėsi dalyvauti protų mūšyje. Susirinkę bibliotekoje, vaikai netruko užimti savo vietas. Mokiniai buvo pasiskirstę į 7 komandas, kurios vadinosi: „Galvočiukai“, „Išmaniukai“, „Pelėdžiukai – iš Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos ir „Šnekučiai, „Smalsučiai, „Kodėlčiukai“, „Žiniukai“ – iš Pamario pagrindinės mokyklos.

Susirinkusius mokinius ir jų mokytojas pasveikino svečiai iš Vilniaus. Inga Mitunavičiūtė pasidžiaugė gražiu vaikų būriu, papasakojo, kad šis projektas jau įžengė į antrąjį etapą, jau aplankyti vaikai 13-je respublikos bibliotekų, tai: Šakių, Vilkaviškio, Ignalinos, Visagino, Biržų bei kitų. Pasakė, kad protų mūšiuose iš viso jau dalyvavo 350 2–5 klasių mokinių, daugeliui tai buvo pirmasis protų mūšis gyvenime. Dauguma vaikų atokesniuose Lietuvos kampeliuose dažnai pirmą kartą išgirdo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vardą, sužinodami apie jos svarbą bei išskirtinumą. Šis projektas įtraukia ne tik vaikus, bet ir su jais dirbančius suaugusiuosius – mokytojus ir bibliotekininkus, skatindamas juos bendradarbiauti, suvienyti jėgas siekiant bendro tikslo – užauginti skaitančią, mąstančią ir kuriančią kartą. Pasidžiaugė, kad nežiūrint į tai, kad reikėjo anksti keltis, šiandien esame toli nuo Vilniaus, Šilutės bibliotekoje. Pristatė savo komandą, pasakydama, kad Protmūšio teisėja bus Viktorija Pukėnaitė bei renginio vedėjas aktorius Šarūnas Gedvilas.

Jis, kalbėdamas apie save, pasakė, kad vaidina visur, kur yra kviečiamas, kad dalyvauja dainuojančių mimų muzikos grupėje iš Vilniaus ,,Neteisėtai padaryti“. Prieš pradėdamas komandų kovą, papasakojo, kad mūšis bus iš keturių kovų, mokiniai turės atsakyti į įvairius klausimus: literatūros tema, skaičiai literatūroje, personažai ir paveikslėlių turas. Vaikai turėjo atsakyti į  septynis klausimus iš kiekvieno turo, galėjo gauti papildomų balų.

Klausimai buvo pateikiami skaidrėse, vedėjas juos garsiai perskaitydavo, kartais pateikdavo užuominų, nors vaikai labai aktyviai diskutavo savo komandose, ieškodami teisingų atsakymų, tuo būdu kartais netyčia garsiai išreiškę savo nuomonę, pasufleruodavo greta sėdinčiai komandai teisingą atsakymą.

Svečiai buvo atsivežę vaikams dovanų – plakatų, kuriuos sukūrė Lina Žutautė, rašytoja ir dailininkė, knygų apie Kakę Makę  autorė, bei saldumynų.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad dvi komandos – „Žiniukai“ ir „Pelėdžiukai“ – surinko vienodą taškų skaičių, tad abi komandos turėjo atsakyti į papildomą klausimą. Greitesni buvo „Žiniukai“ iš Pamario pagrindinės mokyklos, tad jie ir tapo nugalėtojais. 4-7 vietas užėmė komandos iš abiejų mokyklų. 2 ir 3 vietas laimėjo „Išmaniukai“ ir „Pelėdžiukai“, abi komandos iš Martyno Jankaus pagrindinių mokyklų.

Po renginio vaikai nusifotografavo su svečiais, vaišinosi saldumynais ir dalijosi įspūdžiais

Birutė Morkevičienė

img_6295 img_6285 img_6278 img_6273 img_6261 img_6259 img_6256 img_6238 img_6230 img_6218 img_6184

Spausdinti
Facebook komentarai