Iš mamos dainų skrynios

Skleisti dainuojamąją  tautosaką ateinančioms kartoms perduodant iš lūpų į lūpas neužtenka. Šiais laikais, turint puikias technologines galimybes, senelių atliekamas dainas būtina įrašyti.

Mano mama  Kazimiera Bastakienė,  nors jau sulaukusi garbaus amžiaus, gerai atsimena nemažai lietuvių liaudies dainų,  tik balsas jau nebe toks, kaip jaunystėje. Dainuoti ji mėgo nuo vaikystės. Senolė prisimena: „Eidami  į mokyklą  dainuodavome, kad kelias neprailgtų, laukuose prie darbų, ilgais žiemos vakarais“.

Kazimiera Bastakienė gimė ir gyvena Šylių kaime (Šilutės r.). Ji  mėgdavo ne tik dainuoti, bet ir buvo garsi kaimo giedotoja. Kai vaikai susirenka pas mamą kokia nors proga, visada prašo jos padainuoti. Taip gimė mintis dainas išsaugoti – įrašyti į  diktofoną. Iš viso užfiksuota trylika lietuvių liaudies dainų. Jos ne tik  apie mergeles, bernelius, bet ir  apie tremtį, kareivėlį, Lietuvą.

Dainų įrašų galima pasiklausyti Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Bibliotekininystės ir kraštotyros skyriuje (Tilžės g. 10, III aukštas).

 

Elena Dragūnienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios  bibliotekos
Degučių filialo vyr. bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai