Kūrybinės mintys, kalbančios vilnos kalba

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filiale vyko tautodailininkės Violetos Benetienės (Rusnė) parodos „Baltų mitologinės dievybės“ atidarymas ir pristatymas. Šioje parodoje eksponuojami veltinio technika sukurti delmonai su baltų mitologinių dievybių atvaizdais. Veltinio amato puoselėtoja, tautodailininkė Violeta Benetienė stengiasi pažinti, suvokti  mitologinį pasaulį ir perteikti jį savo darbuose.

Vieni meninės sielos žmonės kūrybines mintis perteikia žodžiu, eilėmis, muzikos garsais, kiti – teptuku, o Violeta Benetienė – įvairiaspalvės vilnos kalba. Vilna šildo ir gydo, o tautodailininkė savo darbais įrodo, kad vilna gali mus ir mūsų namus papuošti. Iš vilnos galima nuvelti riešines, karolius, apyrankes, diržus, rankines, margučius, kalėdinius žaisliukus, namų dekoravimo detales.

„Kurdama darbą užprogramuoju savo mintį, viltį ir tikėjimą…“, – sako tautodailininkė. Sėkmingai  įvaldžiusi vėlimą sausuoju ir šlapiuoju būdu Violeta Bentienė sukūrė daugybę įvairiaspalvių darbų, surengė ne vieną parodą, o norintiems išmokti vėlimo savo žinias mielai perduoda edukacinių užsiėmimų metu.

Papasakojusi apie mitologines būtybes, minimas lietuvių tautosakoje (sakmėse, pasakose, dainose) ir įsikūnijusias delmonuose, tautodailininkė pakvietė bibliotekos lankytojas išmokti vilnos vėlimo sausuoju būdu bei pamėginti nuvelti gėlę.

Juknaitiškės džiaugėsi parodoje eksponuojamais Violetos Benetienės darbais, dėkojo kūrybingai rusniškei, nepabūgusiai per apsemtus Rusnės kelius atvykti į Juknaičių biblioteką.

 

Rasa Vaičiulienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Juknaičių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai