Literatūros popietė su Edita Barauskiene

Balandžio 24–30 dienomis visoje Lietuvoje jau septynioliktą kartą vyksta Nacionalinė bibliotekų savaitė, kurios tema – Tu esi biblioteka. Šia proga Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale vyko susitikimas su Klaipėdos krašto rašytoja, kraštotyrininke, literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…‘2015“ laureate Edita Barauskiene. Autorė pristatė istorinį romaną „Tolminkiemio sodininkas”.

Renginyje gerą nuotaiką skleidė Gardamo moterų kolektyvas, atlikęs keletą dainų (vadovė Lina Balčiauskienė).

Susitikimas prasidėjo prisimenant 2017-uosius metus, kurie yra paskelbti Reformacijos metais. Reformacija turėjo lemiamos įtakos ne vien tik teologijos, žmogaus dvasinio kelio raidai, bet ir visai visuomenei apskritai. Ji smarkiai paveikė kalbą ir raštiją. Kaip žinome, Lietuvos raštijos pradininkai buvo liuteronų kunigai Martynas Mažvydas, Jonas Bretkūnas, Tolminkiemio kunigas Kristijonas Donelaitis, sukūręs pirmąją lietuvišką poemą „Metai“. Būtent apie šią asmenybę susirinkusieji galėjo sužinoti plačiau iš istorinio romano, kuriame Edita Barauskienė aprašo visą Kristijono Donelaičio gyvenimą, jo inžinerinius gebėjimus: pianino ir barometro konstravimą, įvairiausių prietaisų gamybą. Pristatydama romaną autorė daug pasakojo apie reformacijos principus, Martyno Liuterio tezes, lygino Ievos Simonaitytės gyvenimą su Kristijono Donelaičio.

Istorinio romano „Tolminkiemio sodininkas“ epiloge E. Barauskienė teigia: „Donelaičio meilė tėvynei ir jos prigimtai kalbai buvo tokia didelė, kad tuo metu niekas nesugebėjo jai prilygti, ir ji liko tarsi be atsako. Tačiau mūsų dienoms tas pavėluotas atsakas, kad ir po kelių šimtmečių, visgi ateina…“

 

Diana Formanikaitė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Gardamo filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai