Bibliotekoje tęsiami literatūros mėgėjų susitikimai

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje antrus metus vyksta kūrybinių užsiėmimų ciklas literatūros mėgėjams „Kai knygos atgyja spalvose…“. Dalyviai susitinka kartą per mėnesį, atsižvelgdami į iš anksto numatytą temą atsineša prozos ar poezijos knygą. Užsiėmimų metu skaitomos knygų ištraukos, dalijamasi įžvalgomis, diskutuojama, vėliau iškilusios mintys ir vaizdiniai išreiškiami kūrybinėse dirbtuvėse ant įvairios materijos.

Šiemet pirmieji užsiėmimai vyko kovo mėnesį, jų metu susirinkusieji kalbėjosi apie mistiką. Tema plati, tad dalyviams kilo įvairiausių asociacijų. Vieni rinkosi knygą, kurios siužete vyrauja mistiška atmosfera, kiti kalbėjo apie pasakas, treti į šią temą pažvelgė iš filosofinės pusės. Kai kurie prisiminė asmeniškai patirtus paslaptingus nutikimus. Kūrybinėje dalyje reikėjo pavaizduoti mistiką pastelėmis. Ant popieriaus netrukus išryškėjo simboliai, spalvingos abstrakcijos, slėpiningi gamtos vaizdai.

Balandį kalbėta apie draugystę. Ar ji būtina, kuo išskirtinė, tarp ko ir kodėl atsiranda, kodėl dingsta, kokie jos komponentai, priežastys, ar skiriasi draugystė vaikystėje ir suaugus? Nuomonių buvo visokių, kaip visuomet. Susirinkusieji skaitė knygų ištraukas, žymių asmenybių citatas, o kai kas – specialiai šiai užsiėmimų temai savo sukurtus eilėraščius. Vėliau visi pynė draugystės apyrankes. Procesas pareikalavo ne tik individualaus, bet ir komandinio darbo. Kai užbaigė, kas apyrankę pasiliko sau atminčiai, o kas padovanojo greta esančiam.

Pavasaris – išorinio ir vidinio virsmo metas. Laikas, kai tarsi naujai pastebime, suvokiame ne tik savo aplinką, bet ir save. Permąstome, kas esame, ko siekiame, kur link judame, koks mūsų savasties pavidalas, kokia esaties išraiška. Taigi gegužės mėnesį pasirinkta užsiėmimų tema – „aš“. Dalyviai dalijosi mintimis apie savęs atradimą literatūroje. Pasirodo, visiems yra tekę daugiau ar mažiau susitapatinti su knygos veikėju, istorija ar eilėraščiu. Skaitai ir atrodo, tarsi tekstas apie jus arba specialiai jums. Arba kartais imi lygiuotis į kokį nors personažą, pamąstai, jog norėtum būti į jį panašus. Tas jausmas literatūros mėgėjams pažįstamas. Kūrybinėse dirbtuvėse susirinkusieji karpė senus žurnalus ir dėliojo koliažą apie save, apie savo gyvenimą, – toks, koks jis yra arba galėtų būti. Koliažai buvo visiškai skirtingi.

Birželį prasideda vasara, atostogų metas. Tad susitikimo tema tokia ir buvo – vasara. Šįkart dalyviai rinkosi ne uždarose patalpose, o šviežiai atidarytoje viešosios bibliotekos Vasaros skaitykloje su lauko bibliotekėle ir suoleliais, skirtais prisėsti. Oras pasitaikė puikus, buvo paprasta kalbėtis apie vasarą, kai pučia šiltas vėjelis, aplink čiulba paukščiai, žydi gėlės, šnara medžių lapai. Viena dalyvė savo skaitymus ir mintis pagardino atsineštomis braškėmis, kuriomis visi vaišinosi kūrybinėje užsiėmimų dalyje. O užduotis buvo tokia – nupiešti vasara alsuojantį eskizą, pamatytą arba išgalvotą vaizdą. Galop literatūros mėgėjai išsiskyrė  įkvėpti atostogų nuotaikos, tačiau vėl susitiks rudenį ir bendravimą pratęs iki pat metų galo. Lauks jau naujos temos, diskusijos, raiškos priemonės ir idėjos.

Užsiėmimai „Kai knygos atgyja spalvose…“ vedami vykdant tęstinį projektą „Prie knygos versmės…“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos.

 

Parengė
Vyresn. bibliotekininkė Ignė Zarambaitė

?

Spausdinti
Facebook komentarai