Ketvirtoji „Jaunimo naktis“ Kintuose

Iš spalio 27 d. į spalio 28 d. Kintų pagrindinės mokyklos daugiafunkciame centre vyko tradicinis renginys „Jaunimo naktis“. Ketvirtą kartą vykstančiame renginyje buvo aptariamos lietuvybės temos: lietuviškumas, pilietiškumas, patriotiškumas. Tad ir tradicinės nakties pavadinimas buvo „Aš – lietuvis“.

Renginį finansavo Šilutės rajono savivaldybė pagal projektą „Atrask lietuvį savyje“. Šio projekto tikslas – plėtoti partnerystę, rasti naujų bendraminčių, ugdyti jaunimo pilietiškumo, tautiškumo jausmą, puoselėti Lietuvos istoriją, tradicijas, dalintis patirtimi ir idėjomis su įvairių jaunimo organizacijų nariais ne tik iš Šilutės, bet ir Klaipėdos rajone.

Tą dieną paskutinieji pasiruošimo darbai nakties renginiui „Aš – lietuvis“ vyko sklandžiai ir jaunimas visiškai nesijaudino, o gal tik neparodė jaudulio. Bendraamžiai į Kintus atvyko iš Katyčių, Juknaičių, Pašyšių, Vainuto, Veiviržėnų. Čia buvo galima susitikti ir Jaunųjų konservatorių lygos bei Lietuvos moksleivių sąjungos atstovus. Iš viso „Jaunimo naktyje“ dalyvavo per 100 jaunuolių.

Sveikinimo žodžius jaunimui tarė Kintų seniūnas Antanas Kližentis, Kintų bendruomenės pirmininkė Sigita Kasparavičienė bei Kintų pagrindinės mokyklos direktorė Asta Gužauskienė. Visi jie džiaugėsi aktyviu Kintų miestelio jaunimu, linkėjo neišdildomų naktinių patirčių, įspūdžių, naujų pažinčių, gerų emocijų ir papildyti savo bagažą naujomis žiniomis. Mokyklos direktorė A. Gužauskienė užsiminė apie jaunimo savarankiškumą organizuojant „Jaunimo naktį“. Direktorė pasakojo, kad sulaukė tik vienintelio skambučio dėl renginio, tad palinkėjo jaunimui toliau eiti šiuo keliu.

Pirmasis kviestinis svečias – senųjų laivadirbystės tradicijų puoselėtojas iš Rusnės, televizijos projekto „Nacionalinė ekspedicija: Nemunu per Lietuvą“ dalyvis Simas Knapkis. Laivadirbys pristatė pranešimą „Iššūkiai ir pasiekimai nacionalinės ekspedicijos metu“. Antrasis svečias – Šilutės savanorių kuopos vadas Kęstutis Dembinskas jaunimui papasakojo apie krašto apsaugą ir Lietuvos saugumą.

Išklausę pranešimų renginio dalyviai pakviesti į Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialą pertraukėlei. Jos metu dalyviai užkandžiavo. Bibliotekininkė Vitalija jaunimui papasakojo apie Nepriklausomybės Akto kelionę per Šilutės rajono savivaldybes bei seniūnijas ir kvietė pasižiūrėti Šilutės televizijos komandos, vadovaujamos Marijaus Budraičio, sukurtą filmą „Nepriklausomybės Akto kelionė“. Daugelis „Jaunimo nakties“ dalyvių šioje kelionėje atpažino ir save bei savo gimtąsias vietas, žmones.

Pagal renginio programą vyko interviu su kūrybingomis merginomis iš Klaipėdos Viktorija Rupeikyte ir  Emilija Korsakaite.  Viešnios skaitė savo kūrybą, dainavo dainas, atsakinėjo į jaunimo pateiktus klausimus. E. Korsakaitė po interviu savo eilėraščių knygą „Pasakysiu tiesą“ padovanojo F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialui ir Kintų pagrindinei mokyklai.

Šiemet organizuojant renginį prisijungė ir Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai, jaunimui atvežę „Muzikinį ringą“. Dalyviai, susiskirstę į komandas, gerai nusiteikę, atsakinėjo į klausimus apie įvairių laikotarpių muzikos grupes, atlikėjus. Bibliotekininkai džiaugėsi, kad dalyviai entuziastingai įsijungė į „Muzikinį ringą“ dainuodami populiarių lietuvių ir užsienio atlikėjų dainų ištraukas.

Visi šios nakties dalyviai, susitikimo pradžioje susiskirstę į komandas, dalyvavo  įvairiuose užsiėmimuose – stotelėse.  O jų būta labai įvairių: sporto užsiėmimai „Ar žinai“, dailės – „Maskuotė“, žaidimas „Asociacija“, muzikinė stotelė „Atspėk, jei gali“, stotelė „Maisto ekspertai“, kūrybinė – „Kūrybingi lietuvaičiai“. Kiekvienai stotelei vadovavo kintiškiai.

Atlikus užduotis stotelėse vyko aptarimai, pristatytas geriausias teatro pasirodymas. Jaunimas bendravo neformaliai – talentingi dalyviai grojo gitaromis, pianinu ir dainavo, prasidėjo šokiai. Nenorintys šokti galėjo bibliotekoje žiūrėti filmą, žaisti stalo žaidimus, bendrauti tarpusavyje.

Ankstų rytą visi buvo sukviesti bendrai mankštai, kurią vedė „Jaunimo nakties“ veteranai, šiuo metu krašto apsaugos savanoriai Tadas C., Artūras T. ir Edgaras R.

Džiugu, kad Kintų jaunimas su F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialu ir Kintų pagrindine mokykla kasmet organizuoja renginį, į kurį noriai atvyksta svečiai ne tik iš įvairių Šilutės rajono miestelių. Bendradarbiaujama, plėtojama partnerystė, dalijamasi įvairiausiomis patirtimis su jaunimo klubais bei mokinių tarybomis.

Tikimasi, kad kitais metais Kintų jaunimo klubo bei Atviros jaunimo erdvės (AJE) „Noriu, Galiu, Darau“, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo, Kintų pagrindinės mokyklos rengiama „Jaunimo naktis“ švęs  penktąjį, jubiliejinį, gimtadienį.

 

Vitalija Vyšniauskienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Kintų filialo vyresn. bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai