Šventines dekoracijas iš šiaudų kūrėme patys

Šią savaitę Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Inkaklių filiale vyko kalėdinės dirbtuvės, kuriose šventines dekoracijas kūrė bibliotekos lankytojai.

Gruodžio 12 d. Inkaklių filiale veikiančio vaikų knygų klubo „Smalsučiai“ nariai kartu su bibliotekininke kūrė kalėdinius eglutės žaislus iš kankorėžių. Skambant linksmai muzikai vaikai spalvino kankorėžius, apklijavo juos įvairiais karoliukais, dėliojo ornamentus iš kankorėžių. Naudojant paprastas gamtines medžiagas išėjo puikūs papuošimai kalėdinei eglutei.

Gruodžio 15 d. į biblioteką rinkosi suaugusieji ir vaikai. Edukacinį užsiėmimą vedė tautodailininkė Laimutė Žiogienė. Ji mokė pinti iš šiaudų. Užsiėmimo vadovė pasakojo, kad rugius reikia nupjauti dar žydint, tuomet šiaudas bus lankstus. Geriausia pinti iš ką tik nupjautų rugių. Šį kartą dekoracijos kurtos žiemą, tai šiaudus, prieš tai iškarpius narelius, reikėjo užmerkti karštame vandenyje ir palaikyti jame apie 2–3 valandas, priklausomai nuo šiaudų storumo. Išmirkus šiaudams nuvarvinamas vanduo ir šiaudai susukami į polietileno plėvelę, kad šie greitai neišdžiūtų. Pasiliekama tik tiek šiaudų, kiek reikia darbo pradžiai. Tuomet pradedama pinti. Užsiėmimo dalyviams šis darbas nepasirodė lengvas. Jis reikalavo kantrybės, atidumo, pirštų miklumo. Pasitaikydavo, kad ir šiaudas nulūždavo, tuomet tekdavo taisyti darbą. Vis dėlto visiems pavyko suprasti ir išbandyti pynimo techniką. Kai kurie lankytojai nusipynė šiaudinį vainikėlį, pasidarė nendrės šakeles, dar kiti bandė kurti kalėdinį varpelį.

Kai būna saulėta vasara, rugiai užauga skaisčiai geltoni, o darbeliai, sukurti iš šiaudų, saulėtai blizga. Pynimo procesas ramina, kvepia rugiais, o visa tai kartu veikia kaip terapija.

 

Daiva Milkerienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Inkaklių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai