Prieškalėdinis švenčių maratonas Gardame

Prasidėjus prieššventiniam laikotarpiui Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filialas pakvietė visus, didelius ir mažus, į prieššventinį renginių šurmulį, primenant apie vykstančią akciją „Knygų Kalėdos“. Gardamo seniūnijos, Gardamo bibliotekos, Žemaičių krašto etnokultūros centro ir Gardamo progimnazijos organizuoti renginiai prasidėjo nuo gruodžio 19-osios ir tęsėsi iki gruodžio 22-osios.

Spaudžiant maloniam šaltukui, gruodžio 19-osios vakarą gardamiškiai būriavosi prie Gardamo seniūnijos. Jie su nekantrumu laukė kada bus įžiebta Kalėdų eglė. Netikėtai pasirodęs klounas, nešinas stebuklingomis dulkėmis, pakvietė visus susirinkti arčiau eglutės. Užkūręs laužą linksmintojas bandė užburti Kalėdas, bet pasirodžiusi geroji fėja, kurią įkūnijo vykdanti seniūno funkcijas Birutė Pocevičienė, neleido to padaryti. Berdama dulkes ji linkėjo visiems laimės, gerumo, susikaupimo, šiltų šv. Kalėdų ir dosnių ateinančių Naujųjų metų. Sulig tais žodžiais buvo įžiebta graži, mišku kvepianti, žaluma žėrinti Kalėdų eglutė.

Vėliau visi buvo pakviesti į Gardamo seniūnijos salę, kur vyko jaukus advento vakaras. Vakaronė prasidėjo nuo giesmės „Advento naktys“, kurią giedojo Degučių kaimo folkloro kolektyvas „Pilutė“ (vad. Adma Baltutienė). Šventėje pasirodė Gardamo jaunimas su savo parengta programa. Kanklėmis grojo Emilija Skrodenytė, dainavo Gardamo moterų kolektyvas „Aušrinė“ su J. Zalcu (vad. L. Balčiauskienė). Neapsieita be advento papročių ir burtų, kurių mokė A. Baltutienė. Vakarui baigiantis buvo pakviestas Gardamo parapijos klebonas Antanas Gylys, kuris pasidalino savo atsiminimais ir patirtais įspūdžiais iš piligriminių kelionių.

Vakaronėje netrūko gerumo, nuoširdumo, linkėjimų advento proga. Šventės metu buvo galima pasidžiaugti vietinės floristės Genovaitės Kamarauskienės kalėdinėmis kompozicijomis.

Kitą dieną, gruodžio 20-ąją, Gardamo seniūnijos salėje rinkosi patys jauniausieji, kur jų laukė linksmasis klounas, Kakė Makė ir Kalėdų Senelis su dovanomis. Pašokę ir padainavę vaikai žiūrėjo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filialo bibliotekos vaikų būrelio vaidinamą pasaką „Kaip katinas ėjo į kurmio vestuves“. Gavę dovanų visi šventės dalyviai nusifotografavo ir atsisveikino su Kalėdų Seneliu iki kitų metų.

Jau kitą dieną, gruodžio 21-ąją, Kalėdų Senelis su savo palyda vyko į Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Gardamo progimnazijos skyrių, kur aplankė darželinukus, ikimokyklinukus ir pradinių klasių mokinius. Čia Kalėdų Seneliu labiausiai apsidžiaugė patys mažiausieji – darželinukai. Vaikai pašoko „Nykštukų“ ir „Snieguolių“ šokį, dainavo išmoktas dainas ir deklamavo eilėraščius. Išlydėję svečią vaikai su tėveliais buvo pakviesti prie vaišių stalo.

 

Diana Formanikaitė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Gardamo filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai