Rytmetis su poeto Martyno Vainilaičio kūryba

Sausio 26 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filiale vyko rytmetis, skirtas vaikų poeto, sakmių ir lopšinių lyriko Martyno Vainilaičio 85-osioms gimimo metinėms paminėti. Pirmos ir antros klasės moksleiviai, lydimi mokytojos Nijolės Stankienės, apžiūrėjo bibliotekininkų parengtą poeto knygų ir dokumentinės medžiagos parodą „Klaustukų sodybėlė“. Bibliotekininkė Auksė Čėsnienė vaikams papasakojo apie Vytės Nemunėlio ir Kosto Kubilinsko mokinio, nepretenzing , mažam skaitytojui artimo ir suprantamo poeto Martyno Vainilaičio gyvenimą, kūrybą.

Poetas   savo eilėraščiuose prabyla tiesiai į  vaiko širdį – paprastais žodžiais, be nereikalingo patoso, vaikams suprantama kalba. Jo eilėraščiai pilni tautosakos ir mitologijos personažų, draugiškų žmogui ir aplinkai. Poeto didaktika paslėpta, tarsi savaime išplaukianti iš  eilėraščių.

Po nuoširdaus pasakojimo, papildyto poeto eilėraščių posmais, vaikai pasirinko poeto eilėraščius, kuriuos jie pažadėjo iliustruoti namuose. Sausio 29 dieną visi mokinukai sugužėjo į biblioteką, nešini eilėraščiais ir jų iliustracijomis, kurios eksponuotos bibliotekoje.

 

Auksė Čėsnienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Rusnės filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai